reklama

AB InBev před fúzí prodává dluhopisy za 46 miliard dolarů

Světová pivovarnická jednička Anheuser-Busch InBev včera zahájila prodej dluhopisů v hodnotě 46 miliard dolarů (1,1 bilionu korun). Informovala o tom agentura Reuters. Získané peníze chce firma využít k financování převzetí konkurenčního pivovaru SABMiller. Je to druhá největší taková emise podnikových dluhopisů v historii.

Mohlo by vás zajímat

Prvenství drží americká telekomunikační společnost Verizon, která v roce 2013 prodala dluhopisy za 49 miliard dolarů. Prodejem financovala odkoupení podílu ve společném podniku Verizon Wireless od skupiny Vodafone.

Chystaný prodej dluhopisů Anheuser-Busch InBev vyvolal rekordní poptávku ze strany investorů. Firma podle agentury Reuters přijala objednávky na nákup cenných papírů v hodnotě 110 miliard dolarů. Podle nejmenovaného bankéře, kterého agentura Reuters citovala, se toto číslo zřejmě už zásadně nezmění. Verizon oproti tomu v rámci své emise evidoval objednávky za 101 miliard dolarů.

InBev loni v listopadu předložil oficiální nabídku na koupi SABMilleru za zhruba 107 miliard dolarů (2,67 bilionu korun). Akvizice, kterou ještě musejí schválit regulátoři, by mohla být jednou z největších fúzí v historii. SABMiller je rovněž vlastníkem Plzeňského Prazdroje.

 

 

Zdroj: ČTK

AB InBev před fúzí prodává dluhopisy za 46 miliard dolarů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.