reklama

Akciové trhy v USA zahájily týden poklesem, přispěly k tomu průmyslové podniky

Akciové trhy ve Spojených státech amerických odstartovaly týden poklesem, k němuž napomohly například průmyslové podniky. Dow Jonesův index zahrnující akcie třiceti předních amerických firem si včera odepsal 0,31 procenta a uzavřel na 17 737,00 bodu. Širší index S&P 500 se snížil o 0,32 % na 2066,13 bodu a index technologického trhu Nasdaq Composite klesl o 0,46 procenta na 4891,80 bodu.

Mohlo by vás zajímat

Výrazný pokles včera utrpěly akcie stavební firmy PulteGroup, které tak reagovaly na zprávu o plánovaném odchodu generálního ředitele podniku v květnu příštího roku. Cena akcií letecké společnosti Virgin America nicméně prudce stoupla poté, co se konkurent Alaska Air dohodl na jejím převzetí za zhruba 2,6 miliardy dolarů (62 miliard korun).

Na devizovém trhu v pondělí americký dolar vůči japonskému jenu sestoupil až na dvoutýdenní minimum 111,10 JPY kvůli přetrvávajícímu očekávání, že americká centrální banka (Fed) nebude spěchat se zvyšováním úrokových sazeb. Vůči euru však dolar zůstal bez výraznějších změn.

V závěru včerejšího obchodování v New Yorku se tak jednotná evropská měna nacházela těsně pod hranicí 1,4 dolaru. Během pátku se přitom euro vyšplhalo až na 1,1437 USD, tedy na nejvyšší úroveň za pět a půl měsíce.

 

Zdroj: ČTK

Akciové trhy v USA zahájily týden poklesem, přispěly k tomu průmyslové podniky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.