reklama

Alter Eko: Průmysl 4.0 otevírá bránu nové epochy, která potrvá několik dekád

Společnost se musí naučit v byznysu, politice ale i v normální intelektuální sféře rozlišovat mezi tím, co jsou dlouhodobější a krátkodobé nahodilosti. V rozhovoru s publicistou Romanem Chlupatým to na rádiu Zet říká předseda správní rady 6D Academy Pavel Kysilka. Do dlouhodobých nahodilostí patří podle jeho slov digitální revoluce nebo Průmysl 4.0. Jde přitom o oblasti, jež otevírají bránu do nové epochy. První stránky novin budou zaplňovat krátkodobé nahodilosti. Může jít o volby, bankovní, ekonomické nebo uprchlické krize.

Další díly pořadu

Rok 2017 se může stát přelomovým. V sociální sféře dochází k rozevírání nůžek mezi vzdělanější a intelektuálnější částí zemí. „V oblasti ekonomiky to rozhodně bude další divergence i v oblasti měnové mezi tím, jaký cyklus nebo jakou fázi cyklu prožívají Spojené státy a Evropa. Ale i v Evropě vidíme takovou nepříjemnou dělící linku mezi severozápadem a jihovýchodem, která se určitě může v roce 2017 manifestovat třeba v podobě nějaké větší nebo menší krize v zemích, jako je Itálie,“ řekl na rádiu Zet Kysilka.

Letošní rok přitom představuje volební rok, kdy nás čekají parlamentní volby v Německu, Holandsku a i u nás v České republice. Ve Francii proběhnou zase prezidentské volby. S tím mohou přijít tlaky, jež hrozí ve svém důsledku disrupcí. Samotná Evropa na to ovšem nemusí být ani připravena. Stačí se podívat na rok 2016 a na rozhodnutí Britů opustit Evropskou unii nebo na volby ve Spojených státech, v nichž si občané zvolili za svého nového prezidenta Donalda Trumpa. Velké množství lidí i samotné průzkumy veřejného mínění nepřipouštěly, že by k něčemu podobnému mohlo dojít. 

„V roce 2017 ale i v následujících letech bude dobré, když se naučíme v byznysu, v politice, ale i v normální intelektuální sféře rozlišovat mezi tím, co je dlouhodobější nahodilosti, kterými neotočíme, které jsou hlubinné, a mezi tím, co jsou krátkodobé nahodilosti. Do těch dlouhodobých určitě patří digitální revoluce nebo Průmysl 4.0. To je prostě otevřená brána do nové epochy,“ uvedl Kysilka. Půjde přitom o několik dekád, které svět čekají a které je velmi těžké předvídat. Podle Kysilky jde o mocný proud, s nímž musí společnost počítat. 

 

 

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. 

 

Celý pořad si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Alter Eko: Průmysl 4.0 otevírá bránu nové epochy, která potrvá několik dekád Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Metro D by mohlo jezdit až do Jesenice

    Společnost ·

    Do Jesenice u Prahy by mohlo být protaženo pražské metro, které by v tomto úseku jezdilo po povrchu. Středočeský kraj i Praha počítají se vznikem pracovní skupiny, kte…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.