reklama

Alter Eko: Roboti na finančních trzích se vyplatí, musíte si je ale nastavit podle vlastní strategie

Lidé si myslí, že si koupí robota, který za ně zastane kompletní práci na finančních trzích. Pak za ně podle jejich představ začne úspěšně investovat a obchodovat na burze. Jde ale o mylnou představu. V pořadu Alter Eko to v rozhovoru s publicistou a lektorem Romanem Chlupatým řekl zakladatel portálu FXstreet Ondřej Hartman. Podle jeho slov se vyplatí používat na finančních trzích robota s vlastní strategií. 

Další díly pořadu

Popularita robotů mezi více i méně zkušenými obchodníky podle magazínu Forbes narůstá. Díky robotům s měnami nyní obchodují i věkové kategorie, které to běžně nedělaly.

„Lidé, kteří se do tohoto modelu vrhnou, mají ale mylnou představu. Myslí si totiž, že finanční robot je nějaká cesta ke snadným a rychlým výdělkům, že zkrátka a dobře je robot nějaký neomezený příjem. Obecně si myslím, že stát se ziskovým obchodníkem s roboty je ještě možná větší výzva, než se stát obyčejným ručním obchodníkem, který kliká a mačká příkazy,“ řekl Hartman na rádiu Zet.

Robot může podle Hartmana přinášet skutečně užitek. Ale předpokladem musí být nastavení vlastní strategie ruku v ruce s nabytými zkušenostmi daného obchodníka. Pro pokročilé tradery pak mohou roboti skutečně představovat přínos.

Podle Hartmana je problémem i disciplína robotů. Lidé se domnívají, že robot představuje v podstatě umělou inteligenci. Následně díky tomu je pak schopen investovat a obchodovat na burze. Bohužel jde ale o mylnou představu.

„Robot je takový kód, algoritmus, který je dobrý tak, jako stvořitel robota. Jestliže máme nějaký obchodní systém, který je ziskový a pomocí něj obchodujeme a převedeme si jej do kódu, uděláme si z něj robota, tak robot je tak dobrý jako jsme my samotní. Obecně doporučuji vytvořit si vlastního robota podle vlastní strategie. Poté znáte jeho výhody, nevýhody, rizika a slabé stránky,“ uvedl Hartman. 

 

 

Magazín Alter Eko je pravidelný pořad rádia Zet, ve kterém osobnosti z byznysu a ekonomické sféry vedou rozhovory s úspěšnými lidmi z různých oborů. 

O celém týmu Alter Eko se můžete dočíst zde.

 

Zdroj: Zet

Alter Eko: Roboti na finančních trzích se vyplatí, musíte si je ale nastavit podle vlastní strategie Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Česko chrání před hackery nový úřad

    Společnost ·

    Svoji činnost odstartoval v úterý v Brně Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB). Ten se novelou zákona vyčlenil z Národního bezpečnostního úřad…

  2. Maduro čelí sankcím ze strany USA

    Byznys ·

    Uspořádání nedělních voleb do nového Ústavodárného shromáždění donutilo Spojené státy americké k uvalení sankcí na prezidenta Venezuely Nicoláse Madura. V pondělí o to…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.