reklama

Amazon dělá v USA nábor na 5 000 pracovníků, aby zrychlil dodávky

Amazon.com Inc, největší on-line prodejce na světě, oznámil na své webové stránce, že dělá nábor na 5 000 nových pracovních míst na plný úvazek do svých distribučních center ve Spojených státech. K oznámení dochází před úterní návštěvou prezidenta Baracka Obamy v jednom z center firmy v Tennessee, podle agentury Reuters.

Mohlo by vás zajímat

Nová místa, na která Amazon dělá nábor, představují zhruba 25 procentní nárůst pracovní síly v logistických centrech, kterých má firma ve Spojených státech asi 20 000.

Společnost se  v posledních letech snaží vybudovat tato centra blíže k zákazníkům, aby urychlila dodávku on-line objednávek a aby snížila náklady na dopravu. Noví zaměstnanci jsou potřeba v provozech, kde se objednávky vyzvedají, balí a odesílají a tam, kde nelze použít roboty, které firma také využívá. Poptávka po nových zaměstnancích je tak silná, že společnost musela dokonce vytvořit speciální programy na nábor kandidátů.

Podle informací společnosti jsou nabízená pracovní místa o 30 procent lépe placená, než u pracovních míst v tradičním retailovém odvětví. Také nabízejí řadu výhod, včetně zdravotního pojištění a akciových opcí. 

Generální ředitel Amazonu Jeff Bezos loni dokonce využil úvodní stranu webových stránek společnosti k tomu, aby inzeroval firemní náborový program.

Zdroj: Amazon, Reuters


Amazon dělá v USA nábor na 5 000 pracovníků, aby zrychlil dodávky   Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Na náměstí I. P. Pavlova vznikla Otevřená scéna

    Společnost ·

    Centrum Prahy ožije. Velkoplošnou malbu přímo na náměstí I. P. Pavlova vytvořil umělec Patrik Hábl. Na 14 dní bude pomalovaná ulice místem Otevřené scény, na níž se uskut…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.