reklama

Amazonu stouply koncem roku tržby i zisk, výsledky ale zaostaly za očekáváním

Internetovému obchodu Amazon stouply ve čtvrtém čtvrtletí meziročně tržby o 21,8 procenta. Vliv na to měly podle agentury Reuters předvánoční nákupy a rozvoj cloudových služeb Amazonu. Výsledky přesto zaostaly za očekáváním analytiků, což se projevilo na ceně akcií, které se v rámci včerejšího obchodování propadly o téměř 13 procent.

Mohlo by vás zajímat

Podle včera zveřejněných hospodářských výsledků za poslední čtvrtletí loňského roku zaznamenal největší internetový obchod na světě zisk 482 milionů dolarů (11,9 miliardy korun), což odpovídá jednomu dolaru na akcii; analytici očekávali zisk 1,55 dolaru na akcii. Ve stejném období předchozího roku činil zisk firmy 214 milionů dolarů.

Čistý obrat z prodeje vzrostl ve čtvrtém kvartále na 35,75 miliardy dolarů z 29,33 miliardy v předchozím roce. V Severní Americe byl nárůst 24procentní, na 21,5 miliardy dolarů. Samotné cloudové služby Amazon Web Services zvýšily tržby o 69,4 procenta na výsledných 2,41 miliardy dolarů. To však znamená zpomalení růstu, protože ve třetím čtvrtletí činil meziroční růst tržeb více než 78 procent.

Firmě, která loni v září otevřela distribuční centrum v Dobrovízi u Prahy, v posledním čtvrtletí roku 2015 výrazně vzrostly provozní náklady - o více než 20 procent na 34,64 miliardy dolarů.

 

 

Zdroj: ČTK

Amazonu stouply koncem roku tržby i zisk, výsledky ale zaostaly za očekáváním Foto: Michal Kvapil/ZET: Distribuční centrum Amazonu v Dobrovízi u Prahy

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.