reklama

Americké akcie včera vykázaly ztrátu, důvodem je ropa a nedaří se ani Applu

Americké akciové trhy zažily během včerejšího obchodování mírné oslabení. Ztrátu vykázaly zejména energetické podniky. Stalo se tak kvůli poklesu světových cen ropy.  Na technologickou společnost Apple je zase vyvíjen tlak kvůli větším obavám ze slabší poptávky po jeho chytrých telefonech iPhone.

Mohlo by vás zajímat

Krátce před včerejší 18 hodinou vykazoval Dow Jonesův index pokles o 0,3 procenta na 17.671 bodů. Širší index S&P 500 a index technologického trhu Nasdaq Composite odepisovaly zhruba 0,4 procenta. S&P 500 se tak pohyboval kolem 2070 bodů a Nasdaq kolem 5086 bodů.

Index S&P pro samotný energetický sektor ztrácel zhruba procento. Cena severomořské ropy Brent se včera propadla o více než tři procenta a vrátila se do blízkosti jedenáctiletého minima 35,98 dolaru za barel z minulého týdne. Reagovala tak na zprávu o překvapivém růstu zásob ropy ve Spojených státech.

Objem obchodů na akciovém trhu je s blížícím se koncem roku velmi nízký. „V příštích dnech tady nelze očekávat žádnou velkou aktivitu,“ poznamenal analytik Jeff Kravetz ze společnosti U.S. Bank.

 

 

Zdroj: ČTK

Americké akcie včera vykázaly ztrátu, důvodem je ropa a nedaří se ani Applu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.