reklama

Analytika hraje klíčovou roli při včasném dodání humanitární pomoci na postižená místa

Pomocí analytiky lze vyhodnotit katastrofu. Analytika ovšem hraje zásadní roli i při včasném dodání humanitární pomoci na místa, kde je potřeba jídla, voda nebo léky. Pro rádio Zet to řekla marketing manažerka SAS Institutu v Česku Zuzana Lhotáková.

Mohlo by vás zajímat

Minulý týden se trendy v oblasti analytiky probíraly na mezinárodní konferenci v Amsterdamu pod názvem Analytics Experience 2017. Letošního ročníku se zúčastnilo více než 1300 zástupců z mnoha kontinentů.

Vystoupil zde i člen holandské královské rodiny princ Pieter-Christiaan, který se pod záštitou Červeného kříže angažuje právě v humanitárních otázkách. Podle jeho slov analytika dokáže nejenom předvídat přírodní katastrofy. S její pomocí lze rovněž efektivně určit komu, kdy a jak se má humanitární pomoc dostat jako prvnímu. Ve chvílích, kdy rozhoduje čas, může jít skutečně o klíčový faktor.

„Dalším přínosem analytiky při humanitárních krizích je například kontrola nad poskytnutou pomocí ať už materiální nebo finanční. Čímž se snižuje riziko případné korupce, nebo zneužívání prostředků či plýtvání prostředků,“ řekla Lhotáková na rádiu Zet. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s marketing manažerkou SAS Institutu v Česku Zuzanou Lhotákovou. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

Analytika hraje klíčovou roli při včasném dodání humanitární pomoci na postižená místa Foto: think4photop /shutterstock.com: Důsledky zemětřesení v Nepálu

reklama

Další články

  1. Jak sestaví Babiš vládní koalici?

    Společnost ·

    Volby jsou za námi. Nyní se rozběhlo povolební vyjednávání o vládní koalici. Nad variantami, které mohou vzniknout, se ve vysílání rádia ZET zamyslel redaktor portálu …

  2. Hnutí ANO navrhne na předsedu Sněmovny Vondráčka

    Společnost ·

    ítěz voleb, hnutí ANO nominuje do funkce předsedy nové Sněmovny dosavadního místopředsedu dolní komory Radka Vondráčka. Novinářům to po jednání zástupců ANO a ČSSD o u…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.