reklama

ANO nabídlo ČSSD vstup do středočeské koalice, socialisté souhlasí

Sociální demokraté dostali od ANO nabídku na vstup do středočeské krajské koalice. Vedení středočeské ČSSD s ní v neděli souhlasilo. Jde ale stále o otevřenou věc. Informaci potvrdil předseda klubu krajských zastupitelů za ČSSD Miloš Petera.

Mohlo by vás zajímat

„Dostali jsme nějakou nabídku do koalice s ANO, na to jsme kývli. Závisí to teď na ANO, uzavřené to ještě úplně není,“ uvedl Petera. Nabídku musí také projednat klub zastupitelů ČSSD, zatím ji jen v neděli schválil krajský výkonný výbor.

Na úterý je svoláno jednání krajského zastupitelstva. Petera nevyloučil, že by na něm mohl padnout návrh na rekonstrukci krajské vlády.

Ve středních Čechách dosud vládnou ANO, STAN, ODS a Nezávislí Středočeši, spor v koalici se vede mezi hnutím ANO a STAN. ANO vyčítá radním za STAN Věslavu Michalikovi a Martinu Macháčkovi špatnou práci. Zástupci STAN uvedli, že jde o účelovou kritiku a za jejich zády se domlouvá nová koalice bez jejich účasti.

Případná koalice ANO a ČSSD by v zastupitelstvu neměla většinu, mohla by ale vládnout s podporou komunistů. Petera ke složení koalice nechtěl nic bližšího říci. Hejtmančin náměstek Vít Rakušan (STAN) v pondělí novinářům řekl, že Starostové se zprávy o jednání ANO a ČSSD dozvídají z médií. „My pouze čteme v elektronických médiích informace - a jiné informace nemáme - že sociální demokracie dostala nějakou nabídku, pravděpodobně i KSČM, dál už spekulovat nechci,“ dodal. Vyjádření KSČM ČTK shání.

Dosavadní koalice má v pětašedesátičlenném zastupitelstvu 44 hlasů. ANO má 16 mandátů, STAN o jeden méně a ODS patří deset křesel. Nezávislí Středočeši, kteří původně kandidovali za TOP 09, mají tři zastupitele. V opozici byla dosud ČSSD s 11, KSČM s osmi a TOP 09 se dvěma zastupiteli.

 

 

Zdroj: ČTK

ANO nabídlo ČSSD vstup do středočeské koalice, socialisté souhlasí Foto: Jan Handrejch / Právo / Profimedia: Miloš Petera (ČSSD)

reklama

Další články

 1. Jak sestaví Babiš vládní koalici?

  Společnost ·

  Volby jsou za námi. Nyní se rozběhlo povolební vyjednávání o vládní koalici. Nad variantami, které mohou vzniknout, se ve vysílání rádia ZET zamyslel redaktor portálu …

 2. Hnutí ANO navrhne na předsedu Sněmovny Vondráčka

  Společnost ·

  ítěz voleb, hnutí ANO nominuje do funkce předsedy nové Sněmovny dosavadního místopředsedu dolní komory Radka Vondráčka. Novinářům to po jednání zástupců ANO a ČSSD o u…

 3. Katalánská krize vstupuje do rozhodujícího týdne

  Společnost ·

  Katalánská krize dnes vstupuje do rozhodujícího týdne, v němž zřejmě v pátek španělský Senát v historickém kroku omezí autonomii regionu na severu Španělska. Dnes má b…

 4. Co se píše v českých denících o volbách

  Společnost ·

  Komentáře českých deníků se dnes věnují volebnímu úspěchu hnutí ANO a propadu podpory tradičních politických stran. Čeští voliči se podle Práva radikálně odvrátili od …

 5. Jak o volbách píší české weby?

  Společnost ·

  Češi ve volbách zcela přepsali politickou mapu. Přibylo voličů, kterým nezáleží na ideovém zakotvení, ale důležitý je pro ně silný vůdce. Shodují se na tom v komentáří…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.