reklama

Automobilce Daimler vzrostl čtvrtletní zisk o 41 procent, růst podpořil prodej mercedesů

Automobilovému koncernu Daimler vzrostl v prvním čtvrtletí provozní zisk meziročně o 41 procent. Jeho růst tak předčil očekávání. Čistý zisk se pak podle dnešní zprávy německé automobilky za první tři měsíce roku téměř zdvojnásobil. Společnosti pomohl rekordní prodej vozů Mercedes-Benz a uvedení nových modelů na trh.

Mohlo by vás zajímat

Očištěný zisk skupiny před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA) dosáhl 2,9 miliardy eur (79,8 miliardy korun). Analytici oslovení agenturou Reuters přitom očekávali výsledek 2,65 miliardy eur. Čistý zisk Daimleru v období od ledna do března stoupl na 1,96 miliardy z 1,02 miliardy eur ve stejném období loni

Dařilo se zejména divizi osobních aut Mercedes-Benz Cars, která za první tři měsíce roku zvýšila dodávky o 18 procent na rekordních 459 700 vozů. Provozní zisk divize z pokračující činnosti se za první čtvrtletí zvýšil meziročně o 52 procent, mimo jiné díky nové generaci oblíbeného sedanu třídy C, kterou Mercedes-Benz uvedl na trh.

Daimler, který vyrábí rovněž nákladní vozy, autobusy a dodávky, je první ze tří předních německých výrobců luxusních aut, které zveřejňují čtvrtletní výsledky. Konkurenti BMW a Audi by je měli oznámit příští týden.

Daimler očekává, že v tomto roce dosáhne výrazného růstu příjmů, provozního zisku a prodeje. Finanční ředitel Daimleru Bodo Uebber v dnešním prohlášení uvedl, že firma díky svým významným investicím těží ze „silné škály produktů“ a v kombinaci se systematickými kroky na zvýšení účinnosti bude pokračovat v dosahování ziskovosti a růstu.

 

Zdroj: ČTK

 

Automobilce Daimler vzrostl čtvrtletní zisk o 41 procent, růst podpořil prodej mercedesů Foto: JuliusKielaitis / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Francie odškodní Rusko miliardou eur

    Byznys ·

    Francie zaplatí Rusku 1,1 miliardy euro jako kompenzaci za to, že mu na základě sankcí kvůli konfliktu na Ukrajině nedodá dvě vrtulníková plavidla Mistral. Uvedl to se…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.