reklama

BBC: Boeing propustí tisíce pracovníků; Foxconn odkoupí část Sharpu za 3,5 mld. dolarů

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že největší výrobce letadel Boeing propustí v polovině roku více než 4,5 tisíce zaměstnanců. Chce tak maximalizovat konkurenceschopnost. BBC si dále všímá toho, že tchajwanská společnost Foxconn souhlasí s dohodou o převzetí japonské elektrotechnické společnosti Sharp. Foxconn tak získá 66 procentní podíl firmy za 3,5 miliardy dolarů.

Mohlo by vás zajímat

Nový barmský prezident Tchin Ťjo složil přísahu. Stal se tak prvním oficiálním civilním prezidentem po více než padesátileté vojenské diktatuře. Rozhodovat by měl s předsedkyní Národní ligy pro demokracii Su Ťij, která je také držitelkou Nobelovy ceny za mír. Její strana drtivě zvítězila v listopadových volbách.

Největší světový výrobce letadel společnost Boeing plánuje v polovině roku zrušit více než 4500 pracovních míst. Mluvčí firmy uvedl, že 1600 lidí odejde ze společnosti dobrovolně. Jde o takzvaný program dobrovolných odchodů. Zbytek zaměstnanců bude propuštěno. Boeing hledá úspory, aby maximalizoval konkurenceschopnost proti hlavnímu konkurentovi evropské společnosti Airbus. O práci mají přijít také stovky vedoucích pracovníků a manažerů. Škrty představují téměř 3 procenta z celkových pracovních sil. Ještě na konci minulého roku pracovalo ve společnosti 161 tisíc zaměstnanců.

Belgické sdělovací prostředky uvádějí, že bruselští atentátníci, kteří stáli za bombovými útoky z minulého týdne, hledali informace o kanceláři a domovu belgického předsedy vlády Charlese Michela. Policisté nalezli informace v koši útočníků. Nepotvrzené zprávy také poukazují na to, že nalezené dokumenty obsahují plány budov společně s fotografiemi premiéra z ulice. Teroristé z Islámského státu minulý týden uskutečnili atentát na mezinárodním letišti Levantem a na zastávce metra Molenbeek. Útoky si vyžádaly 35 lidských životů.

Francouzský prezident Francois Hollande odstupuje od svého původního plánu na změnu ústavy. Ta by měla případným odsouzeným teroristům odebrat jejich občanství. Další součástí pozměněné ústavy pak mělo zahrnovat zamezení teroristům v návratu do země. Nové návrhy byly předloženy po teroristických útocích v Paříži. Ty si vyžádaly 130 obětí na životech. Nejvíce lidí zemřelo v koncertní síni Bataclan.

Egypťan obviněný z únosu letadla, které donutil v úterý přistát na Kypru s výhrůžkami, že má na sobě sebevražedný pás, stanul před soudem na Kypru. Soud v Larnace uvalil na Seifa Eldina Mustafu osmidenní vazbu. Mustafa nyní čelí obvinění z pirátství, únosu a vyhrožování. Kyperské orgány egyptského únosce označily za psychicky labilního. Únos neměl teroristický podtext.

Tchajwanská společnost Foxconn uvedla, že souhlasí s dohodou o převzetí japonské elektrotechnické společnosti Sharp. Foxconn oznámil, že obchod dosáhne na hodnotu 3,5 miliardy dolarů. Tímto obchodem tak tchajwanská společnost získá 66 procentní podíl firmy Sharp, která vyrábí displeje pro telefony iPhone. Tento obchod bude vůbec největší zahraniční transakcí. 

 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

BBC: Boeing propustí tisíce pracovníků; Foxconn odkoupí část Sharpu za 3,5 mld. dolarů Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. FBI prolomila iPhone atentátníka ze San Bernardina

    Společnost ·

    Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se dostal do telefonu střelce z amerického San Bernardina Syeda Farooka bez pomoci jeho výrobce, společnosti Apple. Oznámilo to am…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.