reklama

BBC: Brexit zhorší životní podmínky další generace; Samsung uvedl v Číně službu Samsung Pay

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že britská ministryně školství Nicky Morganová uvedla, že britské referendum o opuštění Evropské unie může zhoršit životní podmínky příští generace Britů. BBC dále informuje o technologické společnosti Samsung, která spustila v Číně službu mobilní peněženky Samsung Pay.

Mohlo by vás zajímat

Únosce letadla egyptských aerolinií EgyptAir propustil většinu rukojmích. Muž vyhrožoval tím, že má na sobě pás s výbušninami. Na palubě zůstává 7 lidí. Jde především o členy posádky. Motivy únosce nejsou dosud známy. Kyperský prezident Nikos Anastasiadis ale novinářům řekl, že se nejedná o teroristický čin. Únosci jde podle něj o osobní zájmy.

Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI) se podařilo prolomit bezpečnostní opatření u telefonu iPhone, který patřil útočníkovi Syedu Farookovi ze San Bernardina. Informaci uvedlo americké ministerstvo spravedlnosti. Farook společně se svoji manželkou zastřelil loni v San Bernardinu 14 lidí a dalších 22 zranili.

Britská ministryně školství Nicky Morganová řekla, že britské referendum o opuštění Evropské unie může zničit životní příležitosti mladých lidí. V rámci debaty o členství v Evropské unii Morganová pobídla rodiče a prarodiče k tomu, aby zapřemýšleli nad tím, jak jejich hlas ovlivní příležitosti příští generace. Morganová také řekla, že už v současnosti došlo k poklesu nabízených pracovních míst. Způsobily to přitom obavy zaměstnavatelů z brexitu.

Technologická společnost Samsung spustila v Číně služby své mobilní peněženky Samsung Pay ve spolupráci s místní firmou UnionPay. Zákazníci tak budou moci namísto platebních karet používat při nákupech v kamenných prodejnách své chytré telefony. Minulý měsíc spustila svůj obdobný systém na čínském trhu společnost Apple. Stalo se tak rovněž ve spolupráci s firmou UnionPay. Samsung Pay společně s Apple Pay budou nyní konkurovat současné jedničce čínského elektronického platebního styku společnosti Alibaba a její službě Alipay.

Mezinárodní letiště v Bruselu Zaventem se vrátí do normálního chodu až za několik měsíců. Řekl to generální ředitel Arnaud Feist poté, co se zaměstnanci vrátili týden po teroristickém útoku na svá pracoviště. Feist doufá v to, že letiště bude již ve středu fungovat na 20 procent své kapacity. Atentáty na letišti Zaventem a ve stanici podzemní dráhy Molenbeek si vyžádaly 35 lidských životů. Dalších 96 lidí je stále v nemocnici. 

Populární čínský novinář Ju Šao-lej  z Southern Metropolis Daily oznámil, že opouští noviny kvůli místní kontrole úřadů nad médii. Šao-lej také řekl, že už nemohl sledovat činnost tamní komunistické strany. Čínské sdělovací prostředky se setkávají s tvrdou cenzurou tamní komunistické vlády. Šao-lej na svém blogu v pondělí večer sdílel okopírovanou rezignaci. Zde jako důvod odstoupení uvedl, že nemůže vystupovat pod svým příjmením. Má jít přitom o narážku na čínského prezidenta Si Ťin-pchinga. Ten v únoru v rámci turné po státních sdělovacích prostředcích řekl, že novináři musí být absolutně loajální ke komunistické straně a nést její příjmení.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

BBC: Brexit zhorší životní podmínky další generace; Samsung uvedl v Číně službu Samsung Pay Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. FBI prolomila iPhone atentátníka ze San Bernardina

    Společnost ·

    Federální úřad pro vyšetřování (FBI) se dostal do telefonu střelce z amerického San Bernardina Syeda Farooka bez pomoci jeho výrobce, společnosti Apple. Oznámilo to am…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.