reklama

BBC: EU udělila Facebooku pokutu v hodnotě tří miliard korun

Evropská komise udělila americké společnosti Facebook pokutu v hodnotě 110 milionů eur (2,9 miliard korun). Firma ze Silicon Valley podle sdělení komise poskytla nesprávné a zavádějící informace k jejímu vyšetřování ohledně převzetí aplikace WhatsApp v roce 2014. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Mohlo by vás zajímat

Evropská unie udělila americké společnosti Facebook pokutu dosahující na 110 milionů eur (2,9 miliardy korun). Učinila tak kvůli tomu, že firma ze Silicon Valley v minulosti uvedla „nesprávné nebo zavádějící“ informace ohledně nákupu komunikační aplikace WhatsApp. 

Podle Evropské komise zástupci Facebooku tvrdili, že nemohou automaticky přizpůsobit uživatelské účty s vlastní platformou a právě WhatsAppem. O dva roky později ovšem Facebook spustil službu, která toto umožnila. Facebook uvedl, že se této chyby nedopustil záměrně.

Komise uvedla konkrétně zjištění, že Facebook jednal v rozporu s prohlášeními, které firma učinila během procesu fúzí z roku 2014. Už tou dobou muselo být totiž Facebooku jasné, že automatické propojení účtů na obou platformách je možné.

Rozhodnutí komise nemá vliv na schválení transakce z roku 2014.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Mezinárodní průvodce restauracemi Zomato uvedl, že hackeři odcizili data od zhruba 17 milionech uživatelů. Indická firma zprostředkující digitální platformy pro poskytování informací uvedla, že došlo k odcizení informací zahrnujících osobní údaje včetně e-mailových adres a hesel. Hackeři se nedostali k informacím o platbách. Ty jsou podle indické společnosti zabezpečeny. Firma Zomato uvedla, že postiženým uživatelům resetovala hesla a odhlásila je ze samotné aplikace a webové stránky. Po celém světě navštíví tuto aplikaci během jednoho měsíce více než 120 milionů uživatel.

 

Ve věku dvaapadesáti let zemřel zpěvák Chris Cornell, který působil v kapelách Soundgarden nebo Audioslave. V roce 2006 napsal a nahrál pro „bondovku“ Casino Royale skladbu You Know My Name. Cornellův agent Brian Bumbery uvedl, že smrt muzikanta byla „náhlá a neočekávaná“. Rodina bude nyní podle Bumberyho úzce spolupracovat s koronerem, který zjistí příčinu úmrtí.

 

Velké propady na amerických akciových trzích s sebou stáhly i asijské akciové indexy. Důvodem jsou obavy z politické kontroverze, která obklopuje amerického prezidenta Donalda Trumpa. Konkrétně pak jde o jeho schopnost uskutečnit daňové a regulační reformy. Tři hlavní indexy na americkém Wall Street klesly o více než 1,7 % a dolar ztratil takřka většinu ze svého posílení od zvolení Trumpa prezidentem. Japonský index Nikkei 22 se propadl o 1,3 %, zatímco Hongkongský index o 0,6 %. 

 

Příslušnice japonské královské rodiny princezna Mako přijde o svůj královský status kvůli tomu, že se provdá za pětadvacetiletého zaměstnance právnické firmy Kei Komuro. Pár se seznámil v rámci společného studia. Japonský imperiální zákon vyžaduje, aby princezna opustila královskou rodinu poté, co se provdá za obyčejného muže.

 

 

Zdroj: BBC

BBC: EU udělila Facebooku pokutu v hodnotě tří miliard korun Foto: ximgs / Shutterstock.com

reklama

Další články

 1. BBC: Macronův kabinet je genderově vyvážený

  Společnost ·

  Nový francouzský prezident Emmanuel Macron představil svůj kabinet, který je podle jeho dřívějších slibů genderově vyvážený. Jedenáct z celkových dvaadvaceti funkcí mi…

 2. Praha se stala partnerem čínské Šanghaje

  Byznys ·

  Praha uzavřela partnerství s čínským velkoměstem Šanghají. Dohodu, kterou již dříve schválilo zastupitelstvo českého hlavního města, ve středu v Číně podepsal náměstek…

 3. Brněnské traktory Zetor vstupují na ruský trh

  Byznys ·

  Brněnská firma Zetor tractors vstupuje na ruský trh. Naváže tak spolupráci se společností Kovrov Electromechanical Plant (KEMP) působící východně od Moskvy. Tam bude b…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.