reklama

BBC: Firma ve vlastnictví Googlu žaluje Uber kvůli samořiditelným technologiím

Firma založená mateřskou společností Googlu žaluje Uber za krádež obchodních tajemství a technologie. Společnost Waymo podnikla právní kroky proti odnoži Uberu, společnosti Otto, specializující se na samořiditelné automobily. Bývalý manažer Wayma měl podle obvinění z firmy vynést informace a technické nákresy, které posléze použil v konkurenčním Ottu. Informuje o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Mohlo by vás zajímat

Soudní proces tvrdí, že bývalý manažer Anthony Waymo Levandowski ukradl obchodní tajemství, když odešel z firmy Waymo a podílel se na založení podniku Otto. Levandowski "stáhl 14.000 vysoce důvěrných a proprietárních souborů návrhu" během doby, co byl zaměstnanec společnosti Google, uvádí se v obžalobě.

Uber uvedl, že obvinění nebere na lehkou váhu a věc řádně prověří.

Majitel Googlu Alphabet vytvořil společnost Waymo na začátku tohoto roku, aby přivedl na trh samořiditelné technologie - na čemž Google pracuje už několik let. Otto je odnož společnosti pro alternativní taxi služby Uber. Ten ji koupil minulý rok za 700 milionů dolarů.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Guatemalská armáda hodlá zablokovat aktivity neziskové potratové lodi u svých břehů. Nizozemská nezisková organizace na ní poskytuje potraty zdarma v zemích, kde jsou zakázané. Ženy odveze do mezinárodních vod a profesionálové provedou zákrok tam. V převážně římskokatolické Guatemale jsou potraty zakázány kromě případů, kdy je ohrožen život matky. Podle neziskové organizace je v zemi ročně provedeno přes šedesát tisíc ilegálních potratů. Často je při nich ohroženo zdraví žen.

 

Mexický ministr zahraničí vyjádřil rozhořčení nad současnými politikami Spojených států amerických, které mají na jeho zemi dopad. Americkému ministru zahraničí při jeho návštěvě Mexika řekl, že se země obává, zda jsou respektována práva uprchlíků. Vztahy mezi oběma zeměmi jsou nejhorší za několik desetiletí.

 

Policie v Malajsii uvedla, že identifikovala látku, kterou byl minulý týden zavražděn Kim Čong-nam, nevlastní bratr severokorejského vůdce Kim Čong-una. Má se jednat o prudce jedovatou látku, kterou Organizace spojených národů řadí mezi zbraně hromadného ničení. Její výroba je velmi náročná. Malajsie z vraždy neobvinila Severní Koreu, ale uvedla, že je jasné, že stojí za jejím zosnováním. Severní Korea vinu odmítá. Tvrdí, že se Malajsie snaží případ zpolitizovat.

 

Americký prezident Donald Trump prohlásil, že chce zajistit, aby měly Spojené státy nejlepší jaderný arzenál. Podle jeho slov země v jaderném zbrojení zaostává. Kritikům se nelíbí, že Spojené státy a Rusko jsou již nyní daleko lépe jaderně vyzbrojené, než je nutné.

 

Jedna z hlavních kritiček filipínského prezidenta, senátorka Leila de Lima, byla zatčena v souvislosti s obchodováním s drogami. Je obviněna z toho, že obdržela finanční obnosy od drogových baronů ve vazbě. Vinu popírá a tvrdí, že se jedná o pokus umlčet její kritiku týkající se prezidentovy války proti drogám. Rodrigo Duterte zahájil v roce 2016 krátce po převzetí prezidentského úřadu brutální celonárodní válku proti drogám. Při ní zemřelo přes sedm tisíc lidí.

 

Kanadská studie představila hloubkovou stimulaci mozku jako novou metodu boje s anorexií. Vědci zkoumali šestnáct pacientů s vážnou anorexií. Zjistili, že terapie napomohla zmírnit deprese a úzkosti. V některých případech vedla i k váhovým přírůstkům. Před uvedením do běžné praxe je však podle nich zapotřebí další rozsáhlejší výzkum.

 

 

 

Zdroj: BBC

 

 

 

BBC: Firma ve vlastnictví Googlu žaluje Uber kvůli samořiditelným technologiím Foto: Facebook / Waymo

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.