reklama

BBC: Mexiko chce legalizovat lékařskou marihuanu; suspendace čínské antidopingové laboratoře

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že mexický prezident Enrique Nieto chce předložit návrh zákona, který by legalizoval použití marihuany pro lékařské účely. Nieto se v minulosti stavěl proti zmírnění protidrogových zákonů. BBC si dále všímá, že Světová antidopingové agentura dočasně suspendovala čínskou Národní antidopingovou laboratoř.

Mohlo by vás zajímat

Nečekaně zemřel uznávaný a vlivný hudebník Prince. Bylo mu padesát sedm let. Příčina smrti zatím nebyla sdělena. Zpěvák se proslavil v osmdesátých letech. Kromě vlastní tvorby se podílel i na vzniku hitů dalších umělců. Jeho inovativní hudební produkce využívala mnoho hudebních stylů. Za svou kariéru vydal třicet alb a prodal přes sto milionů nahrávek.

 

Americký prezident Barack Obama vyzval v novinovém článku Velkou Británii, aby setrvala v Evropské unii. Prezident je na třídenní návštěvě této země. Zdůraznil, že Británie může své postavení upevnit jedině v rámci unie. Uvedl také, že navzdory kritice má právo se k tomuto tématu vyjadřovat, protože rozhodnutí bude mít vliv na budoucí vývoj světového dění. Voliči ve Velké Británii se v červnu k možnému odchodu země z Evropské unie vyjádří v referendu.

 

Mexický prezident Enrique Nieto se chystá sněmovně předložit návrh zákona, který by legalizoval použití marihuany pro lékařské účely a zmírnil omezení jejího užívání pro osobní potřeby. V minulosti byl naopak proti zmírnění přísných protidrogových zákonů v zemi. Zákon by nicméně neměl vést k plné legalizaci.

 

Světová antidopingové agentura dočasně suspendovala čínskou Národní antidopingovou laboratoř, protože nesplňovala mezinárodní kritéria. Důvodem mají být dva zmanipulované výsledky z loňského října a tři z letošního roku.

 

Prezident Čadu Idriss Déby získal ve volbách již pátý mandát. Hlavou státu je od konce roku 1990. Podpořilo ho přes šedesát procent voličů. Prezident je důležitým spojencem západu v boji proti islámským bojovníkům.

 

Organizace Amnesty International tvrdí, že má důkazy o hromadném vraždění ze strany nigerijské armády. Organizace uvádí, že má výpověď očitého svědka, který viděl, jak armáda na severu země upaluje lidi za živa. Mluvčí armády prohlásil, že tvrzení organizace nejsou objektivní.

 

Venezuela čelí zhoršující se situaci kolem dodávek elektrické energie. Země na čtyřicet dní zavede každodenní několikahodinové přerušení dodávek. Venezuela se potýká se suchem, které výrazně ovlivnilo výkon vodních elektráren. Energetická krize zhoršila ekonomickou situaci země. Tu zasáhl prudký pokles cen ropy, která představuje výraznou část jejího vývozu.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

BBC: Mexiko chce legalizovat lékařskou marihuanu; suspendace čínské antidopingové laboratoře Foto: shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.