reklama

BBC: Norsko začne vypínat analogový rádiový signál, čelí ale kritice; VW rozhodne o dohodě s USA

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že Norsko jako první země na světě začne s vypínáním analogového rádiového signálu. Podle dvou třetin Norů vláda ale postupuje příliš rychle. Do problémů se totiž mohou dostat starší lidi a motoristé. BBC si dále všímá toho, že vedení společnosti Volkswagen má ve středu rozhodnout o dohodě s úřady ve Spojených státech amerických. VW zde přislíbil zaplatit úřadům přes čtyři miliardy amerických dolarů kvůli podvodu s emisemi. 

Mohlo by vás zajímat

Norsko jako první země na světě začne s vypínáním analogového radiového signálu. Digitální vysílání poskytuje při podstatně menších nákladech vyšší kvalitu a lepší dosah. Podle průzkumu norského deníku se však dvě třetiny Norů domnívají, že vláda postupuje příliš rychle. Kritici zastávají názor, že nákup nových rádií může být problém především pro starší lidi a motoristy.
 
Americký prezident Barack Obama v posledním větším proslovu před koncem funkčního období vyzval Američany, aby si hájili demokracii. Před publikem v Chicagu uvedl, že Amerika je lepší a silnější než byla před osmi lety, kdy do funkce nastupoval. Varoval, že demokracie je v ohrožení kdykoli, kdy ji lidé považují za samozřejmou. Obama za úspěchy posledních osmi let označil ekonomický růst, dohodu s Íránem či schválení svazků stejného pohlaví. Za nebezpečné považuje ekonomické rozdíly, rasové rozdělení a rozdělení společnosti do skupin, jejichž názory se neopírají o stejná výchozí fakta. Obamův nástupce Donald Trump funkci převezme dvacátého ledna.


Nově zvolený americký prezident Donald Trump si stěžoval na zprávy amerických médií o tom, že ruské zpravodajské služby získaly kompromitující materiál o jeho osobě. Aniž by uvedl detaily, označil tyto informace jako falešné a jejich šíření jako politický hon. Zástupci zpravodajských služeb minulý týden Trumpa informovaly o podezření, že za hackerským útokem na Demokratickou stranu v průběhu předvolební kampaně údajně stojí Moskva. Ve středu by měl Trump uspořádat tiskovou konferenci. Ta se původně měla týkat především toho, jakým způsobem se chce distancovat od svého podnikání a vyhnout střetu zájmů.


Útočník, který v roce 2015 v Jižní Karolíně ve Spojených státech amerických zastřelil v kostele devět lidí, byl odsouzen k trestu smrti. Dylann Roof střílel v černošském kostele v hodině studia Bible. Ani před soudem neprojevil lítost. Policii vypověděl, že chtěl zahájit rasovou válku.


Vedení společnosti Volkswagen by ve středu mělo rozhodnout o dohodě s úřady ve Spojených státech amerických. Volkswagen zde přislíbil zaplatit úřadům přes čtyři miliardy amerických dolarů kvůli podvodu s emisemi. Společnost se dále chystá uznat, že porušila některé americké zákony. Společnost již dříve rozhodla, že odškodní majitele vozů a zaplatí pokuty orgánům dohlížejícím nad životním prostředím. Skandál vypukl v roce 2015, kdy se zjistilo, že mnoho modelů Volkswagenu prodávaných ve Spojených státech amerických má nainstalované zařízení, které zkresluje výsledky při testech.
 
Brazilský stadion Maracana se stal terčem rabování. Představitelé fotbalových organizací v Riu de Janeiru vyzvaly k okamžité akci, která by zabránila dalším škodám. Podle fotbalové federace města někdo rozbil okna stadionu a vykradl ho. Stadion, kde se konaly nedávné Olympijské hry, je předmětem sporu o to, kdo by ho měl udržovat.
 
 
Zdroj: BBC
BBC: Norsko začne vypínat analogový rádiový signál, čelí ale kritice; VW rozhodne o dohodě s USA Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Dvacet nejbezpečnějších aerolinek světa

    Společnost ·

    I když to tak v poslední době nevypadá, tak je létání stále jednou z nejbezpečnějších forem dopravy. Uplynulý rok byl dokonce podle australského webu AirlineRatings.co…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.