reklama

BBC: Revenant s DiCapriem ovládl britské filmové ceny BAFTA; Sýrie odsoudila útoky Turecka

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že nedělní udělování britských filmových cen akademie filmového a televizního umění BAFTA v londýnské Královské opeře ovládl film Revenant Zmrtvýchvstání v čele s hercem Leonardem DiCapriem. BBC si dále všímá toho, že Sýrie odsoudila útoky tureckých vojenských sil na pozice kurdských bojovníků na severu svého území. Označila je přitom za porušení své suverenity.

Mohlo by vás zajímat

Sýrie odsoudila útoky tureckých vojenských sil na pozice kurdských bojovníku na severu svého území, a označila je za porušení své suverenity. Zároveň apelovala na Radu bezpečnosti OSN, a vyzvala ji k akci. Sýrie protestovala poté, co turecké síly už druhým dnem bombardovaly pozice kurdských sil, které postupují k severosyrské provincii Aleppo. Ankara považuje kurdské milice v Sýrii za spojence Strany kurdských pracujících, která je v Turecku zakázaná. Spojené státy a další členové mezinárodní společenství ale podporují kurdské bojovníky v Sýrii v jejich boji proti Islámskému státu.

 

Japonská ekonomika se v posledním čtvrtlet loňského roku v porovnání se stejným obdobím předcházejícího roku propadla o 0,4 procenta. Třetí největší ekonomiku světa zasáhl pokles spotřebitelských výdajů a stavebních investic. Podle analytiků čísla ukazují, že ekonomické stimuly vlády Šinzóa Abeho, které premiér zavedl po svém zvolení koncem roku 2013, zatím příliš nefungují.

 

Na nedělním udělování britských filmových cen akademie filmového a televizního umění BAFTA v londýnské Královské opeře, byl nejlepším snímkem vyhlášen film REVENANT Zmrtvýchvstání, který získal i další hlavní ceny. Cenu pro nejlepšího herce si odnesl představitel hlavní role Leonardo DiCaprio. Ocenění pro nejlepšího režiséra získal tvůrce filmu, Alejandro Iňárritu. Ceny BAFTA jsou považovány za předzvěst amerických Oscarů, které budou letos uděleny 28. února v Los Angeles.

 

V Rusku údajně zemřel bývalý ředitel antidopingové agentury Nikita Kamajev. Informovala o tom ruská agentura Tass. Kamajev před dvěma měsíci rezignoval na svůj post v souvislosti s rozsáhlou dopingovou aférou v ruské atletice. Kamajev údajně zemřel na infarkt. Světová antidopingová agentura WADA obvinila koncem loňského roku ruskou atletiku ze státem podporovaného dopingu a korupce. Mezinárodní atletická federace posléze kvůli dopingu suspendovala tamní svaz, což znamená, že ruští sportovci nesmějí startovat na mezinárodních soutěžích.

 

Izraelské bezpečnostní síly v neděli na okupovaném Západním břehu Jordánu zastřelily při dvou různých incidentech tři palestinské mladíky, kteří na ně zaútočili. Při incidentu byla vážně zraněna dospívající dívka. Při poslední vlně násilí podobných incidentů, která začala loni na podzim, zemřelo na 160 Palestinců a 26 Izraelců.

 
 
Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě ranního zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.
BBC: Revenant s DiCapriem ovládl britské filmové ceny BAFTA; Sýrie odsoudila útoky Turecka Foto: ČTK/ZUMA/Famous: Leonardo DiCaprio a Alejandro Gonzalez

reklama

Další články

  1. Na summitu EU hrozí střet mezi Merkelovou a V4

    Společnost ·

    Na nadcházejícím summitu EU hrozí otevřený střet mezi německou kancléřkou Angelou Merkelovou a zeměmi, které odmítají její plán na řešení uprchlické krize ve spoluprác…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.