reklama

BBC: Rusko popírá existenci kompromitujících materiálů proti Trumpovi; spojení Samsungu s korupcí

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že podle Ruska jeho zpravodajské služby nemají k dispozici kompromitující materiály o nově zvoleném americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. BBC si dále všímá toho, že předpokládaný dědic jihokorejské technologické firmy Samsung I Če-jong byl oficiálně označen za podezřelého v korupčním skandálu spojeného s dočasně sesazenou jihokorejskou prezidentkou Pak Kun-hje. 

Mohlo by vás zajímat

Rusko popírá tvrzení, že jeho zpravodajské služby mají k dispozici kompromitující materiály o nově zvoleném americkém prezidentovi Donaldu Trumpovi. Kreml uvedl, že jde o jasný pokus o poškození vztahů s Ruskem. Má jít o nepodložená tvrzení, která například vypovídají o tom, že Rusko disponuje materiály zahrnující Trumpovy zápletky s prostitutkami. Trump dříve označil na svém Twitteru tyto nově zveřejněné informaci za nepravdivé a doslova je nazval za „politický hon na čarodějnice“.

 

Předpokládaný dědic jihokorejské technologické firmy Samsung I Če-jong byl oficiálně označen za podezřelého v korupčním skandálu týkajícího se dočasně sesazené jihokorejské prezidentky Pak Kun-hje. Společnost je obviněna z toho, že dávala dary neziskovým nadacím napojeným na prezidentčinu přítelkyni a důvěrnice Čche Son-sil. Dary měly představovat úplatky směřující k politické podpoře kontroverzní fúze. Konkrétně mělo jít o spojení firmy Samsung C&T se společností Cheil Industries.

 

Čínskou letadlovou loď doprovázelo několik válečných lodí skrze Tchaj-wanský průliv. Uvedlo to tchaj-wanské ministerstvo obrany. Letadlová loď námořnictva Čínské lidové republiky se vracela z vrtů v Jihočínském moři. Sice nevplula do vod Tchaj-wanu, ale křižovala pásmo, ve kterém je omezen provoz a které slouží potřebám protivzdušné obrany státu. Jedná se o novou eskalaci napětí, která přichází uprostřed sporů mezi oběma sousedními zeměmi, který se týká sporného Jihočínského moře.

 

Německo uvedlo, že loni přijalo 280 tisíc žadatelů o azyl. Oproti předchozímu roku se tak jejich počet snížil o více než 600 tisíc. Rekordní počet uprchlíku tehdy dosáhl 890 tisíc lidí, kteří přicestovali do Německa přes Řecko a Balkánský poloostrov. Stalo se tak poté, co německá kancléřka Angela Merkelová nařídila dočasnou azylovou politiku otevřených dveří.

 

V rámci vyšetřování loupežného přepadení Kim Kardashianové v Paříži došlo k propuštění tří lidí. Mezi ně patří šofér Michael Madar, který americkou celebritu rozvážel po francouzské metropoli. Všichni tři muži figurovali mezi 17 zatčenými osobami. Ke koordinovaným raziím došlo po celé Francii v pondělí. Bratra šoféra navzdory tomu stále vyslýchá policie. Lupiči se zaměřili na luxusní apartmá americké televizní hvězdy. Ozbrojení muži se do něj vloupali a Kardashianovou svázali a zamkli do koupelny. Poté jí odcizili šperky v hodnotě za 9 milionů eur. V přepočtu se jedná o 243 milionů korun. Mezi ukradenými cennostmi figuruje i diamantový prsten za čtyři miliony euro. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: Rusko popírá existenci kompromitujících materiálů proti Trumpovi; spojení Samsungu s korupcí Foto: JPstock / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Obamovo sbohem: „Yes we can. Yes, we did“

    Společnost ·

    Dosluhující americký prezident Barack Obama po osmi letech v Bílém domě přednesl svou poslední řeč. Ta přinesla optimismus i varování. „Díky vám je Amerika téměř v kaž…

  2. Dvacet nejbezpečnějších aerolinek světa

    Společnost ·

    I když to tak v poslední době nevypadá, tak je létání stále jednou z nejbezpečnějších forem dopravy. Uplynulý rok byl dokonce podle australského webu AirlineRatings.co…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.