reklama

BBC: Syrské vládní jednotky shodily na předměstskou oblast Aleppa barely s chlórem

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že syrské vládní jednotky shodily z helikoptér na předměstskou oblast Aleppa barely s chlórem. O život měl přijít jeden člověk a dalších 80 osob je zraněných. 

Mohlo by vás zajímat

Syrské vládní jednotky údajně z helikoptér shodily na předměstskou oblast Aleppa barely s chlórem. Zprávy hovoří o jednom mrtvém a 80 zraněných. Vyšetřování vedené Organizací spojených národů došlo letos v srpnu k závěru, že vláda v nedávné době použila chemické zbraně nejméně dvakrát. 

Syrská vláda používání chemických zbraní neustále popírá. K situaci došlo před tím, co se v Londýně má uskutečnit jednání syrské opozice o syrské politické obměně, která by mohla stát za ukončením ozbrojeného konfliktu.

Na jednání nebude chybět britský ministr zahraničí Boris Johnson.

____________________________________________________________

BBC dále informuje o tom:

Americké ministerstvo zahraničí apelovalo na Bahrajn. Žádá okamžité propuštění aktivisty bojujícího za lidská práva, Nabeela Rajaba. Podle dostupných informací je ve vazbě a čelí nyní novým obviněním kvůli tomu, že zaslal dopis deníku the New York Times. Od roku 2002, kdy založil bahrajnské centrum pro lidská práva, si ve vězení odpykal již několik trestů.
 
V brazilském hlavním městě Brasília opustila sesazená prezidentka Dilma Rousseffová svou oficiální rezidenci. Její přívrženci se shromáždili v okolí paláce. Rousseffová byla zbavena funkce minulý týden kvůli podezření z manipulací se státním rozpočtem. Rousseffová pochybení popírá.
 
Soudce v americké Pensylvánii stanovil datum soudu s komikem Billem Cosbym. Ten je obviněn ze sexuálního obtěžování. V roce 2004 měl ve svém domě omámit ženu drogami a následně ji sexuálně zneužít. Z podobného chování obvinilo dnes téměř osmdesátiletého komika více než padesát žen. Soud by měl začít v červnu příštího roku. Cosbymu hrozí až deset let vězení.
 
Velká Británie by podle připravované zprávy poslanecké komise měla zastavit prodej zbraní Saudské Arábii po dobu vyšetřování postupů koalice, která zasahuje v Jemenu. Komise se domnívá, že se zbraně s velkou pravděpodobností používají k porušování mezinárodních humanitárních a lidských práv. Vláda tvrdí, že má prohlášení představitelů Saudské Arábie, že k porušování nedochází. Podle zprávy to však není dostačující.
 
Gang v Mexiku sestřelil policejní helikoptéru. Zemřeli čtyři lidé. K incidentu došlo při policejní operaci na západě země.
 
Pokud by se v podzimních volbách stal novým prezidentem Spojených států amerických Donald Trump, plánuje mexický senátor předlohu zákona, který by rušil veškeré smlouvy mezi Spojenými státy americkými a Mexikem. Zákon by se dotýkal i smlouvy z roku 1848, kterou Mexiko převedlo část svého území na Spojené státy.
 
 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 
BBC: Syrské vládní jednotky shodily na předměstskou oblast Aleppa barely s chlórem Foto: ČTK/ABACA/AA

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.