reklama

BBC: Trump se postavil za policistu, který o víkendu zastřelil afroameričana

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že republikánský kandidát na prezidenta Spojených států Donald Trump řekl, že nedostatek účinného policejního dozoru vyhovuje černošské komunitě. Trump se rovněž postavil na stranu policisty, který o víkendu v Milwaukee zastřelil afroameričana. 

Mohlo by vás zajímat

Republikánský kandidát na post prezidenta Spojených států amerických Donald Trump prohlásil, že nedostatek účinného policejního dozoru vyhovuje černošské komunitě. Dodal, že válka vedená v současné době proti policii musí skončit. Trump se na základě důkazů dostupných v tuto chvíli domnívá, že policie byla v právu, když o víkendu zastřelila afroameričana v Milwaukee. Incident vyvolat několikadenní protesty. Demonstranti se domnívají, že policie sáhne po zbrani daleko rychleji, když zasahuje proti černochům.

„Musíme poslouchat zákony, jinak přijdeme o svou zemi,“ uvedl republikánský kandidát v debatě pro televizi Fox News poté, co se sešel s představiteli tamní policie.

Trump, který již v minulosti v podobně kontroverzních případech hájil stranu bezpečnostních složek, řekl, že jsou jasné důkazy podporující policistovo jednání. „Zbraň mířila na jeho hlavu a podle všeho byla připravena vystřelit,“ řekl Trump.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Britská charitativní organizace varovala, že podmínky v uprchlických táborech na řeckých ostrovech se poslední dobou výrazně zhoršují. Je zde nedostatek sprch, toalet i pitné vody. Důvodem je zřejmě rostoucí počet migrantů. Předpokládá se, že na pěti řeckých ostrovech je v táborech uvězněno kolem deseti tisíc uprchlíků.
 
Podle oficiálních zdrojů došlo v Mexiku k únosu šesti příslušníků drogového gangu. Byl mezi nimi i syn drogového barona Guzmána, známého El Chapo, tedy prcek. Guzmán je nyní ve vazbě a hrozí mu vydání do Spojených států amerických. Předpokládá se, že jeho syn zastával v gangu významnou roli. Únos by mohl rozpoutat otevřenou válku mezi dvěma nejmocnějšími gangy v Mexiku.
 
Brazilská prezidentka Dilma Roussefová, která byla kvůli obvinění z manipulací se státním rozpočtem dočasně postavena mimo funkci, vyzvala k vyhlášení referenda. To by mělo rozhodnout o posunutí voleb, které se mají konat v roce 2018. Předčasné volby by podle jejího názoru pomohly Brazílii překonat rozpory a politickou i ekonomickou krizi.
 
Saúdská Arábie oznámila, že jemenská raketa zabila sedm civilistů. Raketu vypálili jemenští povstalci. Mezi mrtvými jsou čtyři občané Saúdské Arábie a tři zahraniční pracovníci. Útok přichází ve chvíli, kdy koalice vedená Saúdskou Arábií zahájila vyšetřování náletu, který poškodil jemenskou nemocnici.
 
V americké Kalifornii bylo evakuování kolem osmdesáti tisíc lidí kvůli požárům. Požár řádí nedaleko Los Angeles. Kvůli silným větrům se rychle šíří.
 
Na Olympijských hrách v Riu de Janeiru vybojoval Jamajčan Omar McLeod zlato v běhu na sto deset metrů překážek. V cyklistice získali zlato závodníci Velké Británie Jason Kenny a jeho snoubenka Laura Trottová. Pro Velkou Británii jsou tak letošní hry doposud nejúspěšnějšími pořádanými v zahraničí. Její sportovci získali již padesát medailí.
 
Rusko přišlo o zlatou medaili z Olympijských her v Číně z roku 2008. Medaili vybojoval tým ženské štafety. Jedna ze závodnic ale neprošla opakovaným dopingovým testem.
 
 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

BBC: Trump se postavil za policistu, který o víkendu zastřelil afroameričana Foto: Shutterstock.com: Donald Trump

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.