reklama

BBC: V Hollywoodu je zakotvena nerovnost, znevýhodněny jsou ženy i národnostní menšiny

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že v Hollywood je zakotvena nerovnost. Ve filmech jsou totiž znevýhodňovány ženy, národnostní menšiny, gayové a lesbičky. Poukázala na to nová studie Univerzity Jižní Californie. 

Mohlo by vás zajímat

V Hollywoodu je zakotvena nerovnost. Znevýhodněny jsou ženy, národnostní menšiny, gayové a lesbičky. Potvrdila to studie Univerzity Jižní Californie. Výzkumníci v rámci toho nazvali Hollywood jako epicentrum kulturní nerovnosti. Výzkum detailně poukazuje na to, že ve 100 nejlepších filmech v roce 2015 figurovaly ženy v 31,4 procentem mluvených rolí.

Lesbičkám, gayům nebo hercům s transgenderovými znaky bylo věnováno jedno procento času v mluvených částech filmů. Při zvyšování rozmanitosti byl tak dosažen malý pokrok.

„Jsme svědky zakořeněné nerovnosti,“ řekl autor studie profesor Stacy Smith .

____________________________________________________________

BBC dále informuje o tom:

Austrálie a Velká Británie jednají o předběžné obchodní post-brexitové dohodě. Australský ministr obchodu Steven Ciobo řekl, že silné historické vazby mezi oběma zeměmi mohou jednání urychlit. Problémem je skutečnost, že Británie nemůže podepisovat dohody, zatímco je stále členem Evropské unie (EU). Samostatná dohoda mezi Austrálií a EU je přitom v pokročilejším stádiu. Tajemní pro otázky brexitu David Davis řekl, že obchodní dohody budou projednávány během 12 až 24 měsíců a k jejich naplnění dojde ve chvíli, když Spojené království opustí EU.

 

Irský parlament se odvolal proti rozhodnutí Evropské komise o tom, že Irsko udělilo technologické firmě Apple nepřiměřené daňové výhody dosahující až do výše 13 miliard liber. Minulý týden vláda uvedla, že právě ve středu se parlament rozhodne o odvolání vůči rozhodnutí EK. V úterý večer členové irské vlády dostali patnácti stránkový dokument, na základě kterého bude odvolání realizováno. Již dříve generální ředitel Applu Tim Cook uvedl, že si je naprosto jistý tím, že Irsko podá odvolání. Cook rovněž označil rozhodnutí EK za nesnesitelné a politické.

 

Ve francouzském přístavním městě Calais vyroste čtyři metry vysoká zeď. Bude ji přitom financovat Velká Británie. Podle ministra pro migraci Roberta Goodwilla má být posilněna bezpečnost kolem uprchlického tábora zvaného jako džungle. Jde o další z řady opatření, které mají zabránit pokusům migrantů dostat se pomocí kamionů přes Lamanšský průliv. Zeď má dosahovat délce jednoho kilometru a má stát vedle dálnic.

 

Indonéský šéf tamního protidrogového útvaru Budi Waseso vyzval obyvatele své země, aby napodobili po vzoru filipínského prezidenta Rodriga Duterteho brutální válku proti potírání drog. Waseso pochválil Duterteho se slovy, že životy drogových dealerů nedávají smysl. Na Filipínách došlo k zabití stovky obchodníků s drogami. Duterte totiž povolil policistům je střílet na potkání. Organizace spojených národů mezitím odsoudila filipínskou hlavu státu za jeho přístup, kterým se staví proti trestné činnosti. 

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

 

BBC: V Hollywoodu je zakotvena nerovnost, znevýhodněny jsou ženy i národnostní menšiny Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.