reklama

BBC: V Sýrii došlo k obnovení evakuace po smrtícím útoku na konvoj autobusů

Na území Sýrie došlo k obnovení evakuace lidí ze čtyř obléhaných oblastí. K obnově došlo pár dní po sebevražedném bombovém útoku na konvoj autobusů, který připravil o život 126 lidí. Informovalo o tom rozhlasové vysílání BBC World Service.

Mohlo by vás zajímat

Sýrie obnovila evakuace lidí ze čtyř obléhaných oblastí. Informovala o tom místní média a Syrská observatoř pro lidská práva. K obnově dochází pár dní po sebevražedném bombovém útoku na konvoj autobusů, který připravil o život 126 lidí. Mezi oběťmi přitom ve většině případů figurovaly děti.  

Přibližně tři tisíce lidí opustily šíitské vesnice Fúa a Kafrája, které leží na severozápadu Sýrie v provincii Idlib. Jde přitom o obce, které dlouhodobě obléhají odpůrci syrského režimu. Autobusy mezitím evakuovaly další desítky lidí ze Zabadání, které leží poblíž Damašku a kontrolují jej provládní síly.

Po sobotním útoku v Aleppu došlo ke zpřísnění bezpečnostních opatření. Syrská observatoř pro lidská práva uvedla, že evakuace byla obnovena brzy ve středu.

________________________________________________________________

BBC dále informuje:

Austrálie zváží všechny návrhy, které povedou k zastavení smrtelných útoků žraloků na lidi. Děje se tak po úterním útoku žraloka, jehož důsledkem při surfování zemřela 17letá Laeticia Brouwerová. Za posledních 12 měsíců jde už o třetí smrtící útok. Federální ministr životního prostředí John Frydenberg řekl, že zváží všechny nové návrhy, které zahrnují i zabíjení žraloků. Všechny akce se budou ovšem opírat o státní správu. Podle Frydenberga by společnost uvítala jakýkoli návrh, který bude stavět lidský život na první místo.

 

Muž černé pleti Kori Ali Muhammad zastřelil v kalifornském městě Fresno tři lidi. Policie událost vyšetřuje jako rasově motivovaný útok. Šéf tamní policie Jerry Dyer řekl, že útočník během 90 vteřin celkem šestnáctkrát vystřelil. Ve chvíli, kdy jej zatýkala policie, muž v arabštině křičel, že „bůh je největší“. Dyer nepovažuje útok za teroristický čin, označuje jej za útok z nenávisti. Devětatřicetiletý Muhammad již minulý týden zastřelil bodyguarda tamního motelu. Nyní tak čelí obvinění ze čtyř vražd a dvou dalších pokusů o vraždu.

 

Demokrat Jon Ossoff nezískal potřebných 50 procent k tomu, aby zvítězil v přímě volbě kongresových voleb ve státě Georgia. Tyto volby jsou přitom považovány za částečný test popularity amerického prezidenta Donalda Trumpa. Křeslo zdejšího kongresmana uvolnil Tom Price, který se připojil k Trumpově administrativě. Demokratický kandidát Ossoff se nyní postaví proti republikánské rivalce Karen Handelové.

 

Vedoucí představitele indické vlády budou vyšetřováni ve spojitosti se zločineckým spiknutím pojícím se ke zničení mešity ze 16. století. Rozhodl o tom indický Nejvyšší soud. Podle soudu musí dojít k vyřešení procesu do dvou let. Obvinění státníci popírají skutečnost, že by stáli za pobuřujícími projevy, které povzbudily hinduistické davy ke zničení mešity Babri ve městě Ajódhja. Nepokoje spojené s touto událostí nepřežilo téměř 2000 lidí. Hindové tvrdí, že mešita je rodným sídlem jednoho z nejvíce uznávaných bohů krále Ráma. K postavení mešity pak mělo dojít právě po zničení tohoto hinduistického chrámu. Za útokem měli stát v 16. století právě muslimové. 

 

 

Zdroj: BBC

BBC: V Sýrii došlo k obnovení evakuace po smrtícím útoku na konvoj autobusů Foto: ČTK/AP/Uncredited

reklama

Další články

  1. Senát schválil týdenní otcovskou dovolenou

    Společnost ·

    Otcové získají nárok na týdenní placenou dovolenou po narození dítěte. Dobrovolní hasiči a další záchranáři budou pobírat vyšší nemocenskou. V novele o nemocenském poj…

  2. Čínská ekonomika nabývá na síle

    Byznys ·

    Růst čínské ekonomiky v prvním čtvrtletí dosáhl nejrychlejšího tempa od roku 2015. Čínský statistický úřad oznámil, že hrubý domácí produkt (HDP) se meziročně zvýšil o…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.