reklama

BBC: V USA je vyšetřován další německý koncern kvůli měření výfukových emisí

Rozhlasové vysílání BBC World Service informuje o tom, že německému koncernu Daimler klesly akcie o více než pět procent. Stalo se tak poté, co na žádost amerického ministerstva spravedlnosti koncern zahájil vyšetřování o měření výfukových emisí u svých vozů. BBC si dále všímá projevu Baracka Obamy o setrvání Velké Británie v EU.

Mohlo by vás zajímat

Schopnost Velké Británie čelit terorismu bude efektivnější v případě, že ostrovský stát setrvá se svými evropskými spojenci. Řekl to americký prezident Barack Obama. Článek v deníku Daily Telegraph poukazuje na Obamova slova, podle kterých členství v Evropské unii zvětšuje britský vliv po celém světě. Americká hlava státu zahájila třídenní návštěvu Velké Británie v pozdních čtvrtečních hodinách.

 

Titulní strany novin a internetových portálů se po celých Spojených státech zabarvily do fialové barvy. Vzdávají tak hold zpěváku Princovi, který zemřel ve svých sedmapadesáti letech. Princovo tělo bylo nalezeno ve čtvrtek v jeho domě v Minnesotě. Americký prezident Barack Obama uvedl, že svět ztratil tvůrčí ikonu. Prince se stal hvězdou v 80. letech, když jej proslavila alba Purple Rain nebo Sign O´the Times.

 

Světová antidopingová agentura WADA vzala po dobu čtyř měsíců akreditaci Čínské antidopingové agentuře. Ta se měla prohřešit tím, že loni při testování označila dva pozitivní vzorky za negativní. Pokud čínská agentura splní požadavky od WADA, tak dojde k brzkému ukončení zákazu. WADA nezbytné kroky pro nápravu nezveřejnila veřejnosti. Čínská antidopingová agentura má nyní jednadvacet dní na to, aby se proti rozhodnutí odvolala před Mezinárodní sportovní arbitráží.

 

Prezident Čadu Idriss Déby se stává popáté v řadě prezidentem země. Volilo ho 62 procent voličů. Opoziční strany v úterý oznámily, že sčítání hlasů postrádalo důvěryhodnost. Débyho, který je u moci 26 let, vnímají západní státy jako protiislamistickou milici střední Afriky. Jeho armáda totiž bojuje s mnohonárodnostními silami proti teroristické organizaci Boko Haram. Bývalá francouzská kolonie je také výchozím bodem pro francouzské vojenské operace.

 

Německý výrobce automobilů Daimler zahájil vyšetřování ohledně toho, jakým způsobem měří výfukové emise na území Spojených států. Automobilku o to požádalo americké ministerstvo spravedlnosti. Akcie Daimleru po tomto kroku klesly o více než 5 procent. Jeho představitelé uvedli, že plně spolupracují s americkými úřady. Vyšetřování dalšího německého koncernu přichází poté, co konkurenční společnost Volkswagen potvrdila obvinění amerických úřadů o tom, že podváděla s emisními testy. Volkswagen instaloval zařízení, které manipulovalo s výsledky emisních testů do milionu automobilů na celém světě.

 

Přívalové deště v severovýchodním indickém státě Arunáčalpradéš způsobily sesuvy půdy, které připravily o život nejméně 15 lidí. Záchranáři nyní pátrají po možných přeživších uvězněných v troskách. Sesuv půdy zavalil výstavbu nového hotelu brzy ráno v okrese Tawang. Jde přitom o turistickou lokalitu. Mezi zavalenými lidmi jsou především dělníci. Půdní sesuvy nejsou v Indii ničím neobvyklým. Dochází k nim ovšem především během monzunových dešťů. Ty přicházejí v červnu a končí v září.

 

 

Přehled zpráv rozhlasového vysílání BBC pro vás připravujeme každý pracovní den na základě zpravodajského proudu stanice BBC World Service. Nejedná se o doslovný překlad.

 

 

 

BBC: V USA je vyšetřován další německý koncern kvůli měření výfukových emisí Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.