reklama

„Beatles už by nemohli získat takovou popularitu jako dřív,“ říká Michal Dvořák z Lucie

V dnešním světě, který přetéká hudebními interprety, festivaly a styly už by nemohla existovat kapela s takovou popularitou, jako byli britští The Beatles. Na rádiu Zet to řekl jeden ze zakládajících členů kapely Lucie Michal Dvořák. Budoucnost ale podle něj tvoří velké kulturní akce s ambicí mířit vysoko.

Mohlo by vás zajímat

Původci právě takových akcích mohou být podle Dvořáka české hlavy. „Před revolucí tady nebylo nic. Lidi ještě stále touží tvořit, zakládat nové festivaly a nové projekty,“ řekl na rádiu Zet. On sám pak není výjimkou. Už příští týden má totiž odstartovat světové turné multimediálního hudebního projektu Vivaldianno, jehož je autorem.

Jedná se o 3D koncertní show barokní hudby skladatele Antonia Lucia Vivaldiho, kterou doplňuje vyprávění pomocí projekcí a moderního tance. Moderními trendy tak ozvláštňuje klasickou hudbu. „Myslím si, že i díky tomu je spousta lidí, kteří poslouchají klasickou podobu Vivaldiho, schopna kvitovat náš projekt, protože my tam původního Vivaldiho zachováváme,“ řekl Dvořák podle kterého klasické hudbě dodává pak jen technologické a rytmické možnosti dnešní doby.

I tohle může být příklad nové kulturní akce, pro kterou je ve světě místo. Aby byly ale nové projekty rentabilní, musí podle Dvořáka mířit vysoko. „Jsme technologická show. Máme polopropustnou velkou projekci, která jezdí nahoru, dolů, dopředu. Máme obrovskou ledku vzadu a pódium uprostřed...Do toho máme obrovské množství lidí...ve finále je nás 25 umělců a dalších 40 lidí technického týmu. Tohle jsou investice v řádech milionů, takže to znamená, že aby se to rentovalo, tak to nejde dělat jen v České republice,“ řekl.

Kromě Prahy se 3D show představí i v Německu, Rusku, Estonsku nebo Maďarsku. „Nově je podepsaná smlouva s Jižní Koreou, Japonskem, Izraelí a za týden přiletí zástupce agentury William Morris Endeavor, s kterým jednáme o turné po Americe,“ dodal producent a textař.

 

 

Celý rozhovor s jedním ze zakládajících členů kapely Lucie, producentem, textařem a autorem multimediálního hudebního projektu Vivaldianno Michalem Dvořákem si můžete poslechnout v playeru výše.

 

Zdroj: Zet

 

„Beatles už by nemohli získat takovou popularitu jako dřív,“ říká Michal Dvořák z Lucie Foto: Michal DVOŘÁK; Zdroj: ČTK/Doležal Michal

reklama

Další články

  1. Pět digitálních trendů roku 2016

    Byznys ·

    K internetu je v současnosti připojeno 43 % světové populace. To lidstvu umožňuje komunikovat, sdílet fotografie s ostatními a provádět obchodní jednání z jednoho konc…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.