reklama

Británie zastavila exportní podporu výrobce letadel Airbus

Úřady ve Velké Británii zmrazily všechny žádosti evropského výrobce letecké techniky Airbus o exportní úvěry. Důvodem je prověřování činnosti zahraničních zprostředkovatelů firmy. Informaci přinesl včera server BBC. Britský úřad SFO vyšetřující závažné případy podvodů a korupce v současnosti podle BBC prověřuje dokumentaci o využívání zahraničních zprostředkovatelů, kterou mu firma Airbus poskytla.

Mohlo by vás zajímat

Airbus před třemi dny oznámil, že v žádostech o exportní podporu odhalil nesrovnalosti, o kterých informoval britský úřad pro financování exportu UKEF. Ten včera uvedl, že tyto nesrovnalosti se týkají využívání zprostředkovatelů u některých kontraktů na letouny firmy Airbus. „UKEF obdržel od Airbusu informace týkající se jeho zahraničních zprostředkovatelů. Tyto informace předal SFO,“ sdělil úřad agentuře Reuters.

Airbus předpokládá, že v letošním roce dodá zákazníkům více než 650 letadel. Podle agentury Reuters by delší pozastavení britské podpory mohlo mít dopad na dodávky 39 či více letadel.

Británie obvykle poskytuje exportní podporu Airbusu ve spolupráci s Německem a Francií. V těchto třech zemích se vyrábí většina součástek pro letadla Airbus, píše server BBC.

 

Zdroj: ČTK

Británie zastavila exportní podporu výrobce letadel Airbus

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.