reklama

Britský komik Cohen daruje Syřanům postiženým občanskou válkou milion dolarů

Britský komediální herec Sacha Baron Cohen společně se svou ženou Islou Fisherovou darovali jeden milion dolarů na pomoc obětem války v Sýrii. Pár podle zpravodajského portálu CNN uvolnil peníze dvěma charitativním organizacím z Británie. Blíže jde o organizace Save the Children a Mezinárodní záchranný výbor (IRC). 

Mohlo by vás zajímat

Polovina z prostředků putuje na sever Sýrie, kde bude očkováno 250 tisíc dětí proti spalničkám. Druhá polovina darovaných peněz je pak vyčleněna na vzdělávání, zdravotní péči, ubytování a kanalizace. Finanční prostředky mají sloužit rodinám s dětmi žijících na území Sýrie. Podle serveru CNN to uvedly charitativní organizace.  

„Potravin a léků je nedostatek a základní potřeby jsou nedostupné,“ řekl generální ředitel organizace Save the Children Justin Forsythe.

Organizace spojených národů odhaduje, že 7 milionů lidí opustilo Sýrii důsledkem občanské války. Lidé, kteří na území bojem zmítané země zůstali, potřebují pomoc.

Obě dvě charitativní organizace se v současné době snaží získat finanční prostředky. IRC chce do 31. prosince ještě navýšit vybranou částku 6 700 000 dolarů a finanční pomoc poskytnout více než ve 40 zemích světa. Organizace Save the Children se snaží sehnat 300 tisíc dolarů na její operace v Sýrii. V Austrálii rozená herečka Fisherová podporovala organizaci Save the Children již v minulosti. V roce 2013 se například objevila v její reklamní kampani. 

 

 

Zdroj: CNN, Zet

Sacha Baron Cohen · Zdroj: Featureflash / Shutterstock.com

Britský komik Cohen daruje Syřanům postiženým občanskou válkou milion dolarů Foto: ČTK/ABACA/Dennis Van Tine; Sacha Baron Cohen

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.