reklama

Centrem Istanbulu otřásl výbuch. Na místě je nejméně deset mrtvých

Nejméně deset mrtvých a 15 zraněných si dnes vyžádal výbuch v historickém centru evropské části Istanbulu, uvedly turecké sdělovací prostředky s odvoláním na úřad guvernéra města. Podle policie jde pravděpodobně o sebevražedný atentát a tedy teroristický útok. Český generální konzulát v Istanbulu nemá zatím údaje o tom, že by bombovým útokem byli postiženi nějací čeští turisté. Ve městě je asi 200 Čechů, uvedla asociace českých cestovních kanceláří.

Mohlo by vás zajímat

Podle reportéra televize CNN Türk přítomného na místě je zraněných hodně a většinu z nich tvoří turisté. Mezi zraněnými, které rozvezly sanitky do nejbližších nemocnic, jsou údajně podle některých dosud nepotvrzených informací i němečtí turisté.

Podle místopředsedy Asociace cestovních kanceláří ČR Jana Papeže je nyní v Istanbulu asi 200 Čechů, polovina z cestovních kanceláří. Mezi českými návštěvníky města jsou podle něj často lidé, kteří Istanbul využijí k přestupu na leteckých linkách do Asie. Cestovní kanceláře se nyní snaží své klienty kontaktovat.

Český generální konzulát v Istanbulu zjišťuje podrobnosti k události. Situaci komplikuje embargo tureckých úřadů na poskytování informací o výbuchu. Státní příslušnost mrtvých a zraněných nebyla zatím oficiálně oznámena.

Svědci a policie uvedli, že na místě leží rozmetané kusy těl. Turecká policie oblast uzavřela, na místě jsou hasičské vozy a pyrotechnici.

Výbuch otřásl turisty hojně navštěvovanou čtvrtí Sultanahmet na evropské straně města, v níž stojí Modrá mešita a byzantský chrám Boží moudrosti. Exploze nastala kolem 10:20 místního času (9:20 středoevropského času) poblíž tramvajové stanice u Theodosiova obelisku.

 

Zdroj: ČTK

Centrem Istanbulu otřásl výbuch. Na místě je nejméně deset mrtvých Foto: ČTK/AP/Lefteris Pitarakis

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.