reklama

Český výrobce munice Sellier&Bellot chce rozšířit výrobu, plánuje miliardovou investici

Český výrobce střeliva Sellier&Bellot se chystá investovat 1,2 miliardy korun do rozšíření výroby. Společnost už zažádala státní příspěvkovou organizaci CzechInvest o pobídky představované zejména desetiletou slevou na dani z příjmu. Pokud by firma dostala k pobídkám zelenou, přijala by 300 nových zaměstnanců. V současné době jich má 1 400. 

Mohlo by vás zajímat

Podnik chce rozšířit výrobu nábojů do revolverů, kulových zbraní a pistolí od ledna příštího roku. Důvodem jsou kontrakty pro armády a policie. Pokud CzechInvest požadavky společnosti odsouhlasí, vlašimské továrny dále porostou. Obrat firmy by pak měl stoupnout z letošních 3,5 miliardy na pět miliard korun. Už nyní se obrat podniku každoročně zvyšuje o 15 až 18 procent, uvádí list. Za poslední dva roky firma utratila asi 750 milionů korun za vývoj, výrobu munice a stavbu nových hal.

CzechInvest plány nekomentoval, protože žádost nyní posuzují příslušná ministerstva. O výsledku by se měla firma dozvědět začátkem léta.

Každý den opustí továrny Sellier&Bellot dva miliony nábojů. Dvě třetiny produkce končí na civilním trhu, tedy na střelnicích a u myslivců, zbytek munice odebírají ozbrojené složky. "Hodně počítáme s civilními zakázkami pro Spojené státy a pro policejní i vojenské složky po celém světě," citují HN generálního ředitele společnosti Radka Musila.

Exportně zaměřená firma dodává do 80 zemí. Čtyřicet procent produkce prodá v Evropě, 30 procent připadá na severní Ameriku a poslední třetina končí na ostatních světových trzích, například v Africe.

 

Zdroj: ČTK

Český výrobce munice Sellier&Bellot chce rozšířit výrobu, plánuje miliardovou investici Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Praha otestuje novou tramvaj EVO1

    Byznys ·

    Praha v červnu otestuje novou tramvaj typu EVO. Cestující by pak mohla začít vozit od října. Jde o první jednočlánkovou nízkopodlažní tramvaj v České republice, sdělil…

  2. MMF zlepšil výhled pro španělskou ekonomiku

    Byznys ·

    Mezinárodní měnový fond (MMF) v pondělí zlepšil odhady ekonomického růstu Španělska. Předpovídá, že by země mohla po letech poklesu letos zvýšit tempo ekonomiky o více…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.