reklama

Čína loni snížila své výdaje na akvizice v Evropě o třetinu

Čínští investoři loni vynaložili na akvizice v evropském firemním sektoru 57,6 miliardy dolarů (1,2 bilionu korun). Jde přitom o třetinu menší částku oproti předchozímu roku. Informace vycházejí ze středeční zprávy od poradenské společnosti EY.. Počet čínských akvizic v Evropě podle této zprávy klesl o pětinu na 247 transakcí.

Mohlo by vás zajímat

Největší podíl na celkovém počtu transakcí mělo Německo, kde čínští investoři uskutečnili 54 akvizicí - o 21 procent méně než v roce 2016. Hodnota čínských akvizic v Německu ale vzrostla na rekordních 13,7 miliardy dolarů z 12,6 miliardy před rokem.

Druhé místo loni v počtu čínských akvizicí obsadila Británie, za kterou následovala Itálie. V obou zemích se ale počet čínských akvizicí snížil, v Británii ze 47 na 44 transakcí a v Itálii ze 34 na 24 transakcí.

Za poklesem počtu čínských akvizic v Evropě podle EY stojí více faktorů. „Čínské regulační úřady zavedly přísnější kontrolu zahraničních akvizic, aby regulovaly odliv kapitálu do ciziny,“ uvedl Alexander Kron z EY. „Také na evropské straně byly zpřísněny regulační požadavky, což vedlo ke krachu některých dohod. Navíc ve středu čínské podniky kandidáty na převzetí důkladněji zkoumají,“ dodal.

 

 

Zdroj: ČTK

Čína loni snížila své výdaje na akvizice v Evropě o třetinu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.