reklama

Čína se hodlá zaměřit na modernizaci své armády

Čína se chystá zaměřit na modernizování svých vojenských sil a na zavádění technicky vyspělých zařízení do armády. V rámci setkání s vojáky to řekl čínský prezident Si Ťin-pching. Informaci zveřejnila agentura Reuters.

Mohlo by vás zajímat

Si označil modernizaci vojska za jeden z klíčových bodů vlády. Peking chce investovat mimo jiné do stavby letadlových lodí, raketových systémů či do stíhaček s technologií stealth, díky které jsou obtížně zjistitelné radary.

Čínský prezident rovněž hovořil o tom, že je důležité trénovat v bojových podmínkách, aby se čínská armáda mohla zařadit k těm nejlepším na světě. Rovněž chce zlepšit postavení své země ve vzdušném a kosmickém prostoru.

Si nyní využívá dny před příchodem čínského nového roku, který letos nastane 16. února, k inspekčním cestám. Ty využívá k projevům o důležitých politických krocích pro nadcházející rok.

 

 

Zdroj: ČTK

Čína se hodlá zaměřit na modernizaci své armády Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Čínský prezident Si Ťin-pching

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.