reklama

Článek armádního webu není podle Medveděva odrazem stanoviska Ruska

Ruský předseda vlády Dmitrij Medveděv se distancuje od článku publikovaném na ruském armádním webu, jenž obhajuje sovětskou intervenci do Československa v roce 1968. Podle premiéra text není odrazem stanoviska ruského vedení a představuje osobní názor autora. Medveděva o vyjádření požádala česká hlava státu Miloš Zeman, který se s ním sešel ve středu. 

Mohlo by vás zajímat

Podle Zemana, který Medveděvovi na schůzce předal kopii článku, je text urážkou českého národa. „Někteří politici v Praze navrhují vrátit se. Domnívám se, že je to nesmysl,“ řekl prezident. Článkem „šílence“ by se prý Zeman nezabýval, kdyby nevyšel v době jeho státní návštěvy v Rusku. „Chci, abyste veřejně prohlásil, že to nemá nic společného se stanoviskem (ruské) vlády,“ dodal Zeman.

Ruské vedení podle Medveděva do práce novinářů nezasahuje. Text je osobním názorem autora, což uvedla i redakce webu a stejný názor má ruské vedení. Článek neodráží oficiální ruské stanovisko vyjádřené už v roce 1993, které v roce 2006 potvrdil prezident Vladimir Putin. Text „nezlepšil atmosféru návštěvy české delegace“ a neodpovídá ruskému stanovisku, řekl Medveděv. K psychickému stavu autora článku se nehodlá vyjadřovat.

Zeman „veřejné oficiální“ prohlášení ruského premiéra s uspokojením přijal.

 

 

Zdroj: ČTK

Článek armádního webu není podle Medveděva odrazem stanoviska Ruska Foto: Frederic Legrand - COMEO / Shutterstock.com: Dmitrij Medveděv

reklama

Další články

  1. Prodej elektromobilů celosvětově vzrostl o 63 %

    Byznys ·

    Zájem o elektromobily byl ve třetím čtvrtletí meziročně vyšší, když stoupl o 63 % a překročil hranici 287 000 aut. Růst podpořila především vysoká poptávka v Číně. Inf…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.