reklama

Čtrnáct zemí s nejlepší reputací na světě

Výzkumná a poradenská společnost Reputation Institute vyhlásila žebříček zemí s nejlepší pověstí. Klíčové faktory, které v něm zohlednila se týkaly zejména kvality exportu, míry životní úrovně, tolerance, ale také celosvětového kulturnímu přínosu, kráse a bezpečí. Evropa jednoznačně dominuje TOP čtrnáctce, a to zejména menší země s balancí silné ekonomiky a vysoké kvality života

Mohlo by vás zajímat

14) Japonsko: Japonská reputace pro výrobu v oblasti  inovativní, high-end elektroniky zůstala neporušená od 80. Let. Spolu s Hongkongem je země oblíbená pro každého, kdo chce prozkoumat Dálný východ, včetně byznysu.

Zdroj: Flickr.com

13) Velká Británie: Můžeme se jen domýšlet, jaký vliv bude mít brexit na britskou pověst v příštích několika letech. Ale i bez finančního centra v Londýně je mezi turisty stále oblíbený britský smysl pro historii a nízká míra korupce znamená, že její právní služby využívají klienti po celém světě.

Zdroj: Pixabay.com

12) Itálie: Italský bankovní sektor prochází nyní vlastní krizí právě a může ohrozit celou eurozónu. Přesto je Itálii vysoko na seznamu xxx , a to díky turistice a tamnímu vývozu, který je vysoce kvalitní.

Zdroj: commons.wikimedia.org

11) Rakousko: Rakousko kdysi bylo kulturním centrem Evropy a nádech toho mu zůstává i dnes. Země má jednu z nejvyšších životních úrovní ve světě a stejně jako u svého německého souseda, její kvalitní vývoz je vysoké poptáván.

Zdroj: Pixabay.com

10) Nizozemsko:  Nizozemsko je známé pro svou vysokou toleranci a přátelské kultuře vůči turistům. Zatímco Rotterdam je jedním z největších námořních přístavů na světě, působí jako obchodní vidlice mezi Evropou a zbytkem světa.

Zdroj: Flickr.com

09) Irsko: Irská ekonomika se minulý rok prudce zvýšila o 26 %. Země přitahuje vnější investice jako nikdy předtím, a to jak technologické, tak i finanční. Tento trend by navíc mohl pokračovat dále díky brexitu. Někteří  ustaraní Britové by se sem mohli přestěhovat, než jejich vlastní zeměopustí EU.

Zdroj: Goodfreephotos.com

08) Dánsko: Jako spojovací článek mezi kontinentální Evropou a Skandinávií je Dánsko je turistickým hotspotema. Jeho občané mají vysoký standard života. Země je také průkopníkem v oblasti obnovitelné energie, jejím cílem je být nezávislý na fosilních palivech v roce 2050.

 

Zdroj: commons.wikimedia.org

07) Nový Zéland: „Nejmladší země na Zemi“, jak si sami přezdívají. Nový Zéland je obchodně i turisticky přátelský. Auckland se těší stavebnímu boomu a baťůžkáři mohou ocenit ceny pozoruhodně nízkou kriminalitu.

Zdroj: Pixabay.com

06) Finsko: Finsko je jedinou severskou zemí, která je členem Evropské unie, a podle Business Insideru se zdá, že vyplatila se to vyplatilo. Má jeden z nejvyšších životních standardů ve světě, jeho výrobní vývoz je ve skvělé kondici a turisté rádi navštěvují  Helsinki.

Zdroj: Flickr.com

05) Norsko: Když Spojené království vyjednává situaci po brexitu, hodně se mluví o „Norském modelu“. Ten umožňuje určitý stupeň přístupu na jednotný trh bez hlasovacího práva. Zdá se, že pro Norsko je to to pravé - země je exportní powerhouse díky velkému množství přírodních zdrojů a je populární turistickou destinací.

Zdroj: Pixabay.com

04) Austrálie: Vypadá to, že každý chce přestěhovat do Austrálie. Vzhledem k dobré velké ekonomice a žádoucímu klimatu to není překvapivé. Těžba je jedním z největších sektorů v zemi, ale Sydney se také těší z technologického boomu. Cestovní ruch v zemi je na špičkové úrovni.

Zdroj: Pixabay.com

03) Švýcarsko: Švýcarsko je střed Evropy, přestože není členem EU. Je známé pro své banky světové třídy, vysoký životní standard. Lyžování v Alpách pak přitahuje lidi ze všech koutů světa.

Zdroj: commons.wikimedia.org

02) Kanada: Kanada je vysoko na seznamu zemí, kam by lidé rádi emigrovali. S tolerantní kulturou, silnou ekonomikou a vysokou úrovní zdravotní péče není divu.

Zdroj: Flickr.com

01) Švédsko: Švédsko má všechno: vysoce kvalitní vývoz, tolerantní společnost, nízkou kriminalitu, krásné města k navštívení, vysoký standard bydlení, mírné klima a silný smysl pro podnikání. 

Zdroj: commons.wikimedia.org

 

 

 

Zdroj: Business Insider, Zet

Čtrnáct zemí s nejlepší reputací na světě Foto: Flickr.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.