reklama

Daňová reforma podpoří podle Fedu ekonomiku USA

Americká centrální banka (Fed) doufá v to, že nedávno schválená daňová reforma podpoří tamní ekonomiku. Její představitelé ale nejsou jednotní v tom, jak rychle bude v novém roce nutné zvyšovat v USA základní úrokové sazby. Informace vycházejí ze zápisu z posledního zasedání Fedu, který byl zveřejněn ve středu.

Mohlo by vás zajímat

Fed na závěr posledního dvoudenního zasedání, které se konalo 12. až 13. prosince, zvýšil základní úrok o čtvrt procentního bodu. Loni sazby v USA vzrostly třikrát, stejným tempem by podle dosavadních názorů měly růst i v tomto a příštím roce.

Zápis také ukázal, že snížení daní podle tvůrců měnové politiky podpoří výdaje spotřebitelů a zvýší investice firem. Centrální bankéři si ale nejsou jisti, jak velká tato podpora bude.

Zpráva ukázala neshody mezi představiteli měnového výboru Fedu v tom, kolikrát by měl Fed v letošním roce zvýšit úroky. Někteří se domnívají, že předpoklad tří zvýšení je příliš agresivní a zabrání tomu, aby se inflace vrátila na dvouprocentní cíl Fedu. Jiní pak mají pocit, že by bylo potřeba zvýšit úroky vícekrát.

 

 

Zdroj: ČTK

Daňová reforma podpoří podle Fedu ekonomiku USA Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Státní dluh loni vzrostl na 1,62 bilionu korun

    Byznys ·

    Státní dluh loni vzrostl o 11,3 miliardy korun na 1,62 bilionu korun. V rámci středeční tiskové konference to uvedli zástupci ministerstva financí. Na každého Čecha ta…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.