reklama

Dolejší: Němcová se odchodem zachovala správně, Zemanův projev byl neuctivý

Poslankyně Miroslava Němcová (ODS) nevydržela urážlivý inaugurační projev českého prezidenta Miloše Zemana a opustila Vladislavský sál. Pohoršenou Němcovou následovali i další politici z TOP 09, KDU-ČSL nebo Starostů a nezávislých. Reportér portálu Seznam Zprávy Václav Dolejší říká, že se Němcová zachovala správně. Chování Zemana v rámci takto slavnostní chvíle bylo totiž nepatřičné.

Mohlo by vás zajímat

„Byla to opět slova, řekl bych pomstychtivého muže, který si pořád potřebuje vyřizovat účty se svými ať už skutečnými nebo domnělými soupeři,“ řekl Dolejší portálu Youradio News.

V rámci prezidentské inaugurace se podle Dolejšího očekává úplně jiný projev. Hlava státu by měla promlouvat o tom, v jakém stavu se nachází naše země a kam by měla směřovat v současném neklidném světě.

„Místo toho tam byla opravdu zášť a z Miloše Zemana to tryskalo na všechny strany. Na to, jak posluchači viděli, zareagovali někteří poslanci. Jako první se zvedla poslankyně ODS Miroslava Němcová, která později řekla, že žlučovitá slova Miloše Zemana nevydržela poslouchat, protože by se jí jinak udělalo nevolno,“ sdělil Dolejší.

Dolejší se domnívá, že se Němcová zachovala správně. Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček již před tím tvrdil, že se Zeman bude v rámci jeho druhého mandátu vyjadřovat méně agresivněji. Naopak se bude snažit spojovat rozdělenou společnost tím, že bude oslovovat i lidi, kteří jej nezvolili. Tato slova Zeman porušil hned na začátku, kdy znevážil formát inauguračního projevu.

 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s reportérem zpravodajského portálu Seznam.cz Václavem Dolejším. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: Youradio News

Dolejší: Němcová se odchodem zachovala správně, Zemanův projev byl neuctivý Foto: ČTK/Deml Ondřej: Český prezident Miloš Zeman

reklama

Další články

  1. Miloš Zeman složí svůj druhý prezidentský slib

    Společnost ·

    Miloš Zeman ve čtvrtek na Pražském hradě složí svůj druhý prezidentský slib. Na společné schůzi poslanců a senátorů se tak ujme prezidentského úřadu na dalších pět let…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.