reklama

Donald Trump plánuje za prezidentskou kampaň utratit v přepočtu 50 milionů korun týdně

Republikánský kandidát na prezidenta Spojených států amerických Donald Trump chce za každý týden předvolební kampaně utratit nejméně dva miliony dolarů (asi 50 milionů korun). Pozornost hodlá před únorovými primárkami soustředit zejména na první tři státy, ve kterých dojde k volbám. Půjde o Iowu, New Hampshire a Jižní Karolínu. Informaci přinesla agentura AP.   

Mohlo by vás zajímat

„Každý týden utratím přinejmenším dva miliony dolarů a možná i výrazně více,“ uvedl realitní magnát Trump, který dlouhodobě vede v průzkumech popularity mezi republikánskými voliči. Své vedení založil podle mnohých komentátorů zatím téměř výhradně na kontroverzních vyjádřeních a provokacích na účet svých rivalů.

Z 35 milionů dolarů (867 milionů korun), které měl připravené na svou kampaň do konce roku 2015, Trump podle svých slov zatím příliš mnoho peněz neutratil. „Jsem hrdý na to, že utrácím nejméně,“ uvedl. „Ale abych byl upřímný, nechci riskovat,“ dodal. Trump už dříve uvedl, že kampaň bude financovat z vlastních prostředků, aby nemusel být nikomu zavázán v případě zvolení do funkce.

Republikánské primárky, z nichž by měl vzejít kandidát, který se postaví demokratickému uchazeči o Bílý dům, začnou už 1. února ve státě Iowa. Kromě Trumpa by v nich mohli zvítězit, a získat tak nominaci na souboj o prezidentské křeslo, i senátoři Ted Cruz a Marco Rubio. Demokratická strana má zatím jasnou favoritku, bývalou první dámu a exministryni zahraničí Hillary Clintonovou.

 

 

Zdroj: ČTK

Donald Trump plánuje za prezidentskou kampaň utratit v přepočtu 50 milionů korun týdně Foto: Andrew Cline / Shutterstock.com: Republikánský kandidát na prezidenta USA Donald Trump

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.