reklama

Elektrárenská společnost ČEZ se zajímá o převzetí polských provozů francouzské EDF

Česká elektrárenská skupina ČEZ se zajímá o převzetí polských uhelných elektrárenských bloků a tepláren, které vlastní francouzská společnost EDF. Agentuře Reuters to dnes řekla ředitelka polských aktivit společnosti ČEZ Bohdana Horáčková. EDF podle polského tisku plánuje prodej svých polských provozů, jejichž hodnota se odhaduje až na dvě miliardy zlotých (12 miliard korun).

Mohlo by vás zajímat

„Zajímáme se o aktiva EDF v Polsku,“ uvedla Horáčková. „Zatím nevíme, jak bude jejich prodej vypadat,“ odpověděla na otázku, zda bude mít ČEZ zájem o teplárny i o produkci elektřiny.

EDF má v Polsku pět tepláren, které mají na tamním trhu podíl 15 procent. V jihopolském Rybniku vlastní rovněž elektrárnu o výkonu 1,7 gigawattu, která se na celkových dodávkách elektrické energie v Polsku podílí sedmi procenty.

S prodejem elektrárny může mít EDF podle agentury Reuters problémy, protože většina produkce elektřiny v Polsku je ztrátová. Místní producenti si stěžují na nedostatečnou státní podporu a volají po tom, aby dostávali zaplaceno nejen za dodávky, ale i za udržování rezervních kapacit.

 

Zdroj: ČTK

Elektrárenská společnost ČEZ se zajímá o převzetí polských provozů francouzské EDF Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.