reklama

Fakulta podnikohospodářská VŠE se řadí díky akreditaci EQUS k 1 % nejlepších byznys škol světa

Fakulta podnikohospodářská Vysoké školy ekonomické (VŠE) zvítězila soutěž Národní ceny kvality ČR v oblasti společenské odpovědnosti. Stejná fakulta získala letos na jaře akreditaci EQUS, kterou má pouhých 170 z celkového počtu 15 tisíc byznys fakult světa. Jaroslav Pašmik z Fakulty podnikohospodářské VŠE na rádiu zet říká, že se tak řádí mezi 1 % nejlepších byznys škol světa. 

Mohlo by vás zajímat

Fakulta podnikohospodářská VŠE dlouhodobě spolupracuje s různými typy organizací. Jednak jde o velké firmy, jako je GE Aviation, Tesco, ČSOB nebo Lagardère Active. Fakulta se nezaměřuje pouze na firmy, ale například i navázala spolupráci s městskými částmi hlavního města Prahy. S Prahou 7 se konkrétně pak orientuje na snižování textilního odpadu, jenž se převážně pojí k rychlé módě.

Ve společnosti Lagardère Active Fakulta podnikohospodářská řeší otázky genderové vyrovnanosti.

„Jde o platové problémy, které tady v Česku máme a nejsou malé. V těch firmách se snažíme propojovat udržitelnost a profitabilitu. Snažíme se pomáhat firmám vytvářet nové služby, výrobky nebo ovlivňovat samotný provoz firem, aby byl z hlediska odpadů nebo z hlediska nějakých emisí co nejčistší,“ říká Pašmik na rádiu Zet.

Fakulta podnikohospodářská se rovněž zaměřuje na transparentnost firem. Příkladem může být řešení zprůhlednění aktivit v módní značce F&F, jež patří pod společnost Tesco. 

 

Článek obsahuje pouze úryvky z rozhovoru s Jaroslavem Pašmikem z Fakulty podnikohospodářské VŠE. Celý rozhovor si můžete přehrát v playeru výše.

 

Zdroj: ČTK

Fakulta podnikohospodářská VŠE se řadí díky akreditaci EQUS k 1 % nejlepších byznys škol světa Foto: VŠE

reklama

Další články

  1. Mohou se obyvatelé Zimbabwe těšit na budoucnost?

    Společnost ·

    Jaká bude budoucnost Zimbabwe po politickém pádu jejího dlouholetého prezidenta Roberta Mugabeho? Nebude jeho nástupce Emmerson Mnangagwa, ještě do nedávna jeho pravá …

  2. Ťok zůstane podle Zemana ministrem dopravy

    Společnost ·

    Dan Ťok (ANO) zůstane i v nové vládě ministrem dopravy. Vyplývá to alespoň ze středečního vyjádření české hlavy státu Miloše Zemana, který je aktuálně na návštěvě jižn…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.