reklama

Francie požaduje kvůli raketové zkoušce nové sankce proti Íránu

Francie se obrátila na Evropskou unii s požadavkem, aby uvažovala o možnosti nových sankcí proti Íránu. Důvodem jsou jeho nedávné raketové zkoušky. Informaci včera přinesla agentura AP s odvoláním na dva nejmenované představitele EU. Dvoudenní návštěvu ve Francii včera zahájil íránský prezident Hasan Rúhání, který mluvil o nové kapitole ve vztazích s Evropskou unií. K té má dojít po ukončení předchozích sankcí, jež se vztahují ke kontroverznímu íránskému jadernému programu.

Mohlo by vás zajímat

Oba činitelé z nejmenovaných zemí Evropské unie agentuře AP řekli, že žádost přišla minulý týden na zasedání 28 ministrů zahraničí EU. To se konalo dva dny poté, co EU a USA zrušily sankce proti Íránu výměnou za potvrzení OSN, že Írán zmrazil svůj jaderný program.

Ani francouzská vláda, ani Evropská unie dnes na dotaz AP nereagovaly a k záležitosti se vůbec nevyjádřily. Oba činitelé s novináři mluvili jen pod podmínkou anonymity, protože nemají oprávnění veřejně informovat o této otázce.

Rúhání se má ve čtvrtek ve Francii sejít s nejvyšším představiteli země, včetně prezidenta Françoise Hollandea. Vůbec nejdůležitějším bodem programu je podpis kontraktu na výrobu 114 evropských letadel Airbus pro Írán.

 

Zdroj: ČTK

Francie požaduje kvůli raketové zkoušce nové sankce proti Íránu Foto: ČTK/AP/Christophe Ena: Íránský prezident Hasan Rúhání v rámci jeho návštěvy Paříže

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.