reklama

Google změní řazení výsledků vyhledávání, rozhodovat bude důvěryhodnost

Vyhledávač Google hodlá zlepšit kvality svých služeb. V seznamu vyhledávaných stránek bude tak urážlivé nebo útočné weby odsouvat na nižší místa. Informovala o tom agentura AP. Prověřovací týmy budou rozlišovat informace šířící nenávist nebo propagující násilí tak, aby vyhledávací software uživateli přednostně prezentoval důvěryhodný obsah.

Mohlo by vás zajímat

Postiženy budou weby s útoky proti osobám nebo skupinám obyvatel podle jejich pohlaví, rasy nebo víry. Níže v seznamu vyhledávaných webů se mohou ocitnout i nepřesné nebo jinak pochybné informace.

Speciální týmy už podle AP s tímto cílem internet zkoumají a označují například pornografické stránky. Nedůvěryhodné nebo jinak závadné weby z vyhledaného seznamu nezmizí, jen se posunou níže a uvolní místo důvěryhodnějším.

Nové směrnice pro prověřovací týmy mají 160 stran a dávají nahlédnout do kritérií, jimiž pracovníci společnosti weby hodnotí. Za důvěryhodné jsou například označeny stránky novin, které získaly sedm novinářských Pulitzerových cen. Nedůvěryhodný je naopak zpravodajský web obsahující gramatické chyby a překlepy.

Jako příklad směrnice uvádí vyhledávání sousloví „dějiny holokaustu“. V horní části seznamu se neobjeví web, který obsahuje „deset důvodů, proč se holokaust nestal“. Neznamená to ale, že bude ze seznamu vyřazen.

 

 

Zdroj: ČTK

Google změní řazení výsledků vyhledávání, rozhodovat bude důvěryhodnost Foto: Your Design / Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Tesla shání 1,15 miliard dolarů na Model 3

    Byznys ·

    Americký výrobce elektromobilů Tesla ve středu uvedl, že plánuje zvýšit kapitál o 1,15 miliard dolarů (29 miliard korun). Další finanční injekci firma potřebuje na roz…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.