reklama

Infografika: Největší gastronomické velmoci na základě tří michelinských hvězd

Michelinský průvodce restauracemi uděluje již od roku 1926 vybraným restauracím hvězdy za vynikající kvalitu. Představuje hlavní měřítko jakosti v restauračních zařízeních. Podnik může získat nejvíce tři hvězdy. O tom jaké země jsou v tomto ohledu gastronomickými giganty referuje v nové infografice portál Statista.com. 

Mohlo by vás zajímat

Nejvíce kulinářskou zemí se stalo Japonsko, které obdrželo vůbec největší porci všech tří michelinských hvězd. Německý blog Trois Etoilles uvádí, že v Zemi vycházejícího Slunce je oceněno třemi hvězdami 28 podniků. Druhá Francie je v těsném závěsu s 27 podniky. Přičemž mezi nimi figuruje jedna restaurace z Monaka. K plnému počtu třech michelinských hvězd se blíží i Babišova restaurace na jihu Francie. Ta začátkem roku 2016 obdržela druhou hvězdu.

Třetí místo obsadily Spojené státy americké se 14 podniky. Plný počet hvězd získalo pět restaurací z New Yorku, čtyři ze San Franciska a dvě z Chicaga. Další jsou pak v Los Gatos, ve St. Heleně a ve městě Yountville.

Podívejte se na výpis zemí s největším počtem michelinských hvězd:

Zdroj: Statista

 

Zdroj: Statista, Zet

Infografika: Největší gastronomické velmoci na základě tří michelinských hvězd Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Zeman chce Babiše jmenovat premiérem 6. prosince

    Společnost ·

    Prezident Miloš Zeman má v úmyslu jmenovat šéfa hnutí ANO Andreje Babiše předsedou české vlády 6. prosince. Plánovanou menšinovou vládu hodlá jmenovat 15. prosince. Ve…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.