reklama

Inteligentní láhev vína: šikovná vychytávka nebo podivná zbytečnost?

Americká společnost vyvinula jednu z nejpodivnějších technologii internetu věcí, jaká kdy byla vytvořena. Je jím Kuvée - láhev na víno, která je vybavena dotykovým displejem a možností WiFi připojení. Na trh by měla přijít v říjnu.

Mohlo by vás zajímat

Láhev Kuvée byla financována s pomocí crowdfundingového portálu IndieGoGo a podle všeho se stane realitou. Co ale shledala veřejnost na zařízení tak úžasného, že pomohla jejímu vzniku?

Chytrá láhev za 179 dolarů (přes 4200 Kč) obsahuje dotykovou obrazovku, která vám může poskytnou informace o tom, jakou odrůdu pijete, k jakému jídlu je víno vhodné nebo informace o vinici. De facto to, co se dozvíte i z papírových vinět na klasických láhvích. Také se s její pomocí můžete připojit na internet a objednat víno nové, což ale můžete udělat i skrze chytrý telefon nebo svůj laptop.

Láhev Kuvée přitom slouží jako jakýsi obal pro speciální hliníkové kazety s vínem, které si uživatelé musí speciálně nakoupit, pokud chtějí Kuvée používat .

Kuvée / IndieGoGo

Server britského deníku The Independent tento systém srovnává s principem kapslových kávovarů. Zařízení vás omezuje na určitý výběr vín, které jsou se zařízením Kuvée kompatibilní. Američtí výrobci hodlají nabízet 48 vín z 12 různých vinařství. Většina z nich se bude pohybovat v ceně 15 až 30 dolarů (asi 340 - 680 Kč). Výběr se má v průběhu času rozšiřovat.

Co mají tyto „náplně“ s vínem vlastně za výhodu? Podle výrobce má hliníkový obal kazety s vínem spolu s chytrou láhví udržet víno čerstvé po dobu až 30 dní. Předpokládá se tak, že spotřebitelé mohou mít otevřených několik lahví najednou. Protože jsou láhve z hliníku jsou lehčí a menší a také šetrnější k životnímu prostředí.

Pokud máte obavy, že skrze hliník neuvidíte stav obsahu láhve, nemějte ho. Chytrá obrazovka vám sdělí i tuto informaci. Tím se tak řeší problém, který uživatelé normálních skleněných láhví nikdy řešit nemuseli. 

Ať už shledáváte novou technologickou hračku chytrým pomocníkem, nebo podivnou zbytečností, může ještě trvat, než Kuvée dorazí do Evropy. Prvních 1000 lahví dostanou zákazníci v Kalifornii a Massachusetts v říjnu, zatímco ostatní státy si budou muset počkat.

 

 

Zdroj: The Independent; Zet

 

 

Inteligentní láhev vína: šikovná vychytávka nebo podivná zbytečnost? Foto: Kuvée / IndieGoGo

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.