reklama

Interakce se stakeholders umožňuje, aby změna lídra měla smysl

Takzvaní stakeholders neboli zainteresované strany jsou podle metody Marshalla Goldsmithe zásadním prvkem koučinku. Podle profesionálního kouče Vladimíra Tuky lídrovi dávají zpětnou vazbu a hrají aktivní roli na rozvoji lídra.

Další díly pořadu

V první fázi koučování podle metody Marshalla Goldsmithe se nashromáždí informace od korespondentů, kteří jsou nejčastěji ve styku s lídrem. Vysloví se k jeho silným stránkám. Zaměří se na to, v čem vyniká a naopak v čem by bylo záhodné, aby se zlepšil. Těmto zainteresovaným osobám se říká stakeholders. „Jejich přínos je v tom, že oni jsou adresáty leadershipu...Tomu lídrovi dávají zpětnou vazbu. Dávají mu informaci o tom, že se jim to líbí. Ale říkají mu i to, co by měl změnit a jak by to měl změnit. Oni opravdu hrají velmi aktivní roli. V interakci s nimi to lídrovi umožňuje, aby jeho změna měla smysl,“ řekl Tuka na rádiu Zet.

Otázky, které lídři nejčastěji řeší v koučování podle Marshalla Goldsmithe, jsou podle Tuky elementární záležitosti. Lídr je podle něj zaměřen sám na sebe, je silnou osobností a je přesvědčen o své pravdě. Právě to může být největší past pro lídra. „Naslouchání je tedy jedna z nejčastějších věcí. Pokud jsem přesvědčen o své pravdě, a pokud dělám věci nejlépe, tak mám problémy s delegováním. To znamená, já zadávám pokyny, říkám, co mají dělat, jak to mají dělat. Deleguji to tak, že nad tím ještě držím ruku. To znamená, že říkám, že toto je sice tvoje, ale já si na to budu dohlížet,“ řekl Tuka. Konflikty a vtažení celého týmu do strategického rozhodování jsou podle Tuky další oblasti, se kterou se lídři perou.

 

 

Celý rozhovor se specialistou na neuroleadership Vladimírem Tukou si můžete poslechnout v playeru výše. Ostatní příspěvky na téma koučink si můžete přečíst zde.

 Více informací na http://www.brainbased.cz

Interakce se stakeholders umožňuje, aby změna lídra měla smysl Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. Turecko zablokovalo lidem přístup k Wikipedii

    Společnost ·

    Turecko zablokovalo přístup k Wikipedii - volně přístupné encyklopedii na internetu. Důvodem je obsah, který prezentuje Turecko jako zemi podporující teror. S odvolání…

  2. Kauza United Airlines skončila vyrovnáním

    Byznys ·

    Americké aerolinky United Airlines dosáhly dohody s cestujícím, kterého na začátku tohoto měsíce násilně vyvedla letištní ostraha z linky do Louisville kvůli obsazenos…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.