reklama

Investice Zet: Trumpovo vysvědčení za prvních 100 dní vlády

Funkční období amerického prezidenta Donalda Trumpa se o víkendu přelila do druhé stovky dní. Americká média si k jeho prvním 100 dnům v úřadu přichystala nelichotivé komentáře. Poukazovala zejména na to, že Trump většinu svých předvolebních slibů nesplnil. Podle investičního stratéga České spořitelny Miroslava Plojhara ale není všem dnům konec. „To, že to nedokáže v dalších týdnech a měsících, neznamená, že změny nepřijdou,“ řekl v pořadu Investice Zet.  

Další díly pořadu

Cíle jako napumpovat do ekonomiky přes bilion dolarů, zjednodušit daňový zákon s donutit firmy, aby repatriovaly své zisky, jsou kroky, po kterých volá řada amerických ekonomů. Po realizaci těchto volebních slibů Donalda Trumpa však v jeho prvním 100 dnech v úřadu není ani stopy.

Podle Plojhara je ale nyní pro Trumpa prozření, že se nic neděje mávnutím proutku. „Trump zjistil, že není už ve firmě, kterou vlastní, a kde může všechno rozhodovat, ale musí se dohadovat v rámci demokracie s ostatními – jak s republikány, tak s demokraty,“ řekl s tím, že američtí politici navíc necítí tah, aby se něco dělo rychle. „Dnes ta ekonomika má za sebou několik let růstu, sice slabšího, ale růstu, takže urgence něco rychle změnit, udělat velké změny, tu není,“ dodal.

Plojhar si sice myslí, že určitá roztěkanost a nedostatečný tah na branku u Trumpa ani v příštích měsících jen tak nezmizí. Na druhou stranu to ale neznamená, že nakonec nic nedokončí. „Myslím si, že se mu podaří do určité míry snížit daně a myslím, že se mu podaří navýšit výdaje na infrastrukturu, ale spíše asi až v následujících letech než teď v dohledné době,“ řekl. Problém bude podle něj mít nejen s Obamacare, jež se mu v březnu nepodařilo zrušit, ale i se stavbou oné hraniční zdi na hranici s Mexikem.

 

 

Investice Zet je pravidelný pořad rádia Zet připravovaný ve spolupráci s Investičním webem. Hosté v něm diskutují o aktuálním dění v ekonomice a na kapitálových trzích.

Záznam aktuálního dílu pořadu si můžete poslechnout v playeru výše. Starší díly Investic ZET jsou k dispozici zde.

 

Zdroj: Zet

 

 

 

Investice Zet: Trumpovo vysvědčení za prvních 100 dní vlády Foto: ČTK/AP/Carolyn Kaster

reklama

Další články

  1. Turecko zablokovalo lidem přístup k Wikipedii

    Společnost ·

    Turecko zablokovalo přístup k Wikipedii - volně přístupné encyklopedii na internetu. Důvodem je obsah, který prezentuje Turecko jako zemi podporující teror. S odvolání…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.