reklama

Italská energetická skupina Enel zaznamenala loni prudký růst zisku

Italské energetické firmě Enel loni více než čtyřnásobně stoupl čistý zisk na 2,2 miliardy eur (téměř 60 miliard korun). Skupina včera oznámila navýšení dividendy na 0,16 eura na akcii z 0,14 eura v předchozím roce. Rovněž potvrdila vlastní finanční cíle pro letošní rok.

Mohlo by vás zajímat

V roce 2014 firmě zisk prudce klesl a dosáhl 517 milionů eur. Na vině byly zejména rozsáhlé odpisy majetku, zejména v Itálii a na Slovensku.

Enel se koncem loňského roku dohodl na prodeji svého asi dvoutřetinového podílu v hlavní slovenské elektrárenské společnosti Slovenské elektrárne (SE) do rukou české skupiny Energetický a průmyslový holding (EPH). Celková hodnota transakce činí 750 milionů eur.

O podíl Enelu v SE se původně zajímala také slovenská rafinerie Slovnaft v konsorciu s maďarskou státní energetickou skupinou MVM. Slovnaft ale loni v říjnu uvedl, že od záměru získat akcie SE odstoupil, a zdůvodnil to riziky, která jsou podle něj spojena s dokončením jaderné elektrárny Mochovce.

 

 

Zdroj: ČTK

Italská energetická skupina Enel zaznamenala loni prudký růst zisku Foto: 360b / Shutterstock.com

reklama

Další články

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.