reklama

Jaderný arzenál aneb jaké země mají vůbec největší sílu

V současnosti se odhaduje, že pouhých devět zemí drží celkově 14 555 jaderných hlavic. Na vrcholu žebříčku sestaveným Federací amerických vědců (FAS) figurují Rusko a Spojené státy americké. Dohromady mají k dispozici nukleární arzenál přesahující 13 tisíc hlavic. Podle serveru Statista.com jde doslovně o pozůstatek „kocoviny“ ze studené války. Ve spojitosti s tím vám přinášíme infografiku referující o všech státech, které disponují jadernými hlavicemi. 

Mohlo by vás zajímat

Rusko společně se Spojenými státy americkými pracuje na odzbrojení svého vyslouženého arzenálu. Z celkového počtu 13 400 hlavic směřuje oficiálně 500 kusů na demontáž.

V projevu u příležitosti Nového roku severokorejský diktátor Kim Čong-un prohlásil, že jeho jaderné síly jsou v současnosti „dokončené“. Vůdce KLDR rovněž tvrdí, že nukleární tlačítko je vždy na dosah.

Zdroj: Statista

FAS odhaduje, že KLDR má k dispozici 10 až 20 vlastních hlavic. Americký prezident Donald Trump v reakci na slova Kim Čong-una prohlásil, že jeho tlačítko je „mnohem větší a mnohem silnější“. Tato slova se skutečně nedají popřít. Ostatně to podtrhává v článku zveřejněná infografika.  

 

 

Zdroj: Statista, Zet 

Jaderný arzenál aneb jaké země mají vůbec největší sílu Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Státní dluh loni vzrostl na 1,62 bilionu korun

    Byznys ·

    Státní dluh loni vzrostl o 11,3 miliardy korun na 1,62 bilionu korun. V rámci středeční tiskové konference to uvedli zástupci ministerstva financí. Na každého Čecha ta…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.