reklama

Jaký bude rok 2018 podle Donalda Trumpa?

Americký prezident Donald Trump předpovídá úspěšný rok 2018. Před svým soukromým klubem na Floridě oznámil, že půjde o „úžasný a fantastický“ rok. Podle americké hlavy státu bude pokračovat růst na burze a podniky budou dále přicházet do USA. Z úspěchů roku uplynulého Trump vyzdvihl daňovou reformu, umožnění těžby ropy a plynu v Arktické národní přírodní rezervaci a zrušení povinného zdravotního pojištění. V prvním tweetu nového roku pak vyjádřil kritiku směrem k Pákistánu.

Mohlo by vás zajímat

Na otázku, co říká na hrozbu severokorejského vůdce Kim Čong-una týkající se jaderných zbraní, Trump odpověděl: „Uvidíme“. Kim Čong-un v novoročním projevu řekl, že má na svém stole ovladač jaderných zbraní a použije ho v případě ohrožení své země. Řekl také, že v dostřelu severokorejských raket jsou celé Spojené státy.

Rok 2017, kdy nastoupil do prezidentského úřadu, si Trump pochvaloval ještě před nedělními večerními oslavami. „Jaký to byl rok, a to jsme teprve začali,“ sdělil a na twitteru napsal: „Společně děláme Ameriku zase významnou. Šťastný Nový rok!!“

V prvním letošním tweetu Trump ostře kritizoval Pákistán. „Spojené státy během posledních patnácti let bláhově pomohli Pákistánu částkou přes 33 miliard dolarů a oni nám nedali nic jiného než lži a klam,“ uvedl prezident, podle něhož si Pákistán o amerických politicích myslí, že jsou blázni. „Poskytují útočiště teroristům, které honíme v Afghánistánu,“ napsal dále americký prezident a dodal, že Spojeným státům se od Pákistánu dostává jen malé pomocí. „Už dost!“ doplnil.

Podle agentury Reuters není jasné, co bezprostředně Trumpovo vyjádření na adresu asijské země vyprovokovalo. Vztah Washingtonu a Islámábádu je ale v současnosti značně napjatý. Už loni při představování své nové strategie pro Afghánistán americký prezident Pákistán důrazně kritizoval. „Na prezidentův tweet zakrátko odpovíme,“ uvedl v reakci na Trumpovu kritiku pákistánský ministr zahraničí Chavadža Ásif. „Necháme svět poznat pravdu... rozdíl mezi skutečností a fikcí,“ dodal.

Trump trávil závěr roku 2017 v Palm Beach, kde má své sídlo. Na twitteru oznámil, že do Washingtonu odletí v pondělí v 16:00 místního času (22:00 SEČ). „Spousta práce přede mnou, ale bude to skvělý nový rok,“ dodal.

 

 

Zdroj: ČTK

Jaký bude rok 2018 podle Donalda Trumpa? Foto: Evan El-Amin / Shutterstock.com: Donald Trump

reklama

Další články

 1. Příjmy státu z DPH v posledních letech rostou

  Byznys ·

  Příjmy státu z daně z přidané hodnoty (DPH) v posledních letech trvale rostou. Zatímco celostátní inkaso DPH bylo za rok 2009 zhruba 254 miliard korun, předloni to byl…

 2. Co čeká Česko v roce 2018?

  Společnost ·

  Lednová volba prezidenta republiky, podzimní hlasování o obsazení obecních zastupitelstev a pokračující jednání o vytvoření vlády budou patřit mezi hlavní události, kt…

 3. Poslední den v roce podle Donalda Trumpa

  Společnost ·

  Americký prezident Donald Trump oslaví příchod nového roku ve své soukromé rezidenci Mar-a-Lago na Floridě. Už téměř dvě desítky let tu na Silvestra pořádá galavečer, …

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.