reklama

Japonsko chystá rozsáhlá opatření na podporu ekonomiky

Japonská vláda chystá opatření na podporu domácí ekonomiky, vynaložit na to chce 5,4 až 5,5 bilionu jenů (více než bilion Kč). Agentuře Reuters to řekly zdroje obeznámené s přípravou plánu. Stimulační opatření mají kompenzovat připravované zvýšení daně z obratu. Představitelé vlády již dříve uvedli, že hodnota těchto opatření bude muset činit nejméně pět bilionů jenů.

Mohlo by vás zajímat

Tempo růstu hrubého domácího produktu Japonska v letošním třetím čtvrtletí zpomalilo na 0,5 procenta z 0,9 procenta v předchozích třech měsících. Japonská ekonomika nicméně vzrostla již čtvrté čtvrtletí za sebou, což je její nejlepší výkon za poslední tři roky.

Japonsko je třetí největší ekonomikou na světě po Spojených státech a Číně. Hospodářský růst tam ale podkopává vleklá deflace a stárnoucí populace. Země se proto v poslední době pomocí uvolněné měnové politiky a rozsáhlých státních výdajů snaží nastartovat ekonomiku a zastavit dlouhotrvající deflaci.

Japonsko se potýká i s mimořádně vysokým zadlužením. V dubnu příštího roku proto plánuje zvýšit daň z obratu z pěti na osm procent.

Zdroj: ČTK

Japonsko chystá rozsáhlá opatření na podporu ekonomiky Foto: Shutterstock.com

reklama

Další články

  1. Dodávky osobních počítačů letos čeká pokles

    Byznys ·

    Světové dodávky osobních počítačů do prodejích sítí čeká v tomto roce zřejmě nejhorší meziroční propad vůbec. Podle serveru BBC to sdělila výzkumná společnost Inter…

  2. RWE rozšiřuje své služby o mobilní volání

    Byznys ·

    Energetická skupina RWE rozšiřuje svoji nabídku o služby virtuálního mobilního operátora. RWE Mobil, který využívá síť T-Mobile, je určený zejména těm, kteří využív…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.