reklama

Kim Čong-un je spokojený s průběhem návštěvy Jižní Koreje

Severokorejský vůdce Kim Čong-un vyjádřil spokojenost nad průběhem návštěvy Jižní Koreje v KLDR. Podle severokorejské státní tiskové kanceláře KCNA Kim má v plánu dále prohloubit současné vřelé klima usmíření a dialogu, jež mezi Pchjongjang a Soulem panuje, napsala v noci na úterý agentura Reuters. Severokorejská delegace navštívila Jižní Koreu u příležitosti začátku zimních olympijských her.

Mohlo by vás zajímat

Jihokorejský prezident Mun Če-in hostil při zahajovacím ceremoniálu delegaci vysokých představitelů KLDR včetně Kimovy sestry Kim Jo-čong. Ta poté při jednání v Soulu pozvala jihokorejského prezidenta na návštěvu své země, což by mohlo znamenat první setkání vůdců obou Korejí po více než dekádě.

Kim podle severokorejských médií vydal důležité pokyny k možným krokům, které by k udržení nynější vstřícné atmosféry mezi Pchjongjang a Soulem pomohly. Podrobnosti ale oznámeny nebyly.

Jižní Korea v pondělí uvedla, že bude usilovat o setkání rodin rozdělených v 50. letech válkou na Korejském poloostrově.

 

 

Zdroj: ČTK

Kim Čong-un je spokojený s průběhem návštěvy Jižní Koreje Foto: Flickr.com: Kim Čong-un

reklama

Další články

  1. V Soulu se konal další protest proti KLDR

    Společnost ·

    V Soulu se dnes konala demonstrace proti Severní Koreji. Podle televizní stanice CNN účastníkům, kteří doráželi na policisty, vadilo nejen sobotní pozvání jihokorejské…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.