reklama

Komerční banka se stala bankou roku 2017, Pojišťovnou roku Allianz

Komerční banka se stala Bankou roku 2017. Rozhodla o tom odborná porota, KB tak obhájila vítězství z loňského roku. Pojišťovnou roku 2017 je Allianz, jež zvítězila ve své kategorii potřetí v řadě. O výsledcích 16. ročníku soutěže v úterý informovali její organizátoři.

Mohlo by vás zajímat

„Letos jsme do materiálů pro porotce poprvé zařadili také informace o hodnocení zákaznické zkušenosti jednotlivých bank a pojišťoven. Při postupném vyrovnávání technických parametrů jednotlivých produktů a služeb považujeme právě ji za jeden z klíčových parametrů, podle kterých klienti jednotlivé banky a pojišťovny na českém trhu v praktickém životě hodnotí,“ uvedl předseda organizačního výboru Petr Stuchlík.

V kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku, jejíž pořadí určují spotřebitelé v rámci výzkumu agentury STEM/MARK, obhájila prvenství Česká spořitelna. V kategorii Hypotéka roku obstála nejlépe Hypoteční banka a její Hypotéka s hypoteční zónou.

Kategorii Banka bez bariér, ve které hodnotí dostupnost bank pod patronátem Konta Bariéry pohybově postižení klienti, opanovala Československá obchodní banka. Titul v kategorii Privátní banka roku získala J&T Banka.

Ze svého středu vybrali tradičně generální ředitelé hodnocených bank a pojišťoven v korespondenčním hlasování ty nejlepší. Bankéřem roku 2017 byl zvolen Tomáš Spurný, který vede Moneta Money Bank. Pojišťovákem roku 2017 se stal generální ředitel UNIQA Martin Žáček, který byl zvolen generálními řediteli potřetí v řadě.

Do poroty bylo nominováno 70 porotců, odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a také zástupci předních korporací v ČR. Soutěž organizuje finančně-poradenská společnost Fincentrum.

 

 

Zdroj: ČTK

Komerční banka se stala bankou roku 2017, Pojišťovnou roku Allianz Foto: Wikimedia Commons

reklama

Další články

  1. Posledním místopředsedou Sněmovny se stal Fiala

    Společnost ·

    Poslanci v úterý zvolili předsedu ODS Petra Fialu zbývajícím místopředsedou Sněmovny. Obdržel 116 hlasů ze 183. Výsledky volby oznámil na plénu předseda sněmovní voleb…

  2. Severní Korea prý chystá další raketový test

    Bezpečnost ·

    Japonsko zachytilo radiové signály, které mohou naznačovat, že se Severní Korea chystá odpálit balistickou střelu. Podobné signály nicméně nejsou zcela neobvyklé a nej…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.