reklama

Koučink lze uplatnit i v obyčejném životě, vyhnete se řadě hádek

Koučink nemusí být tématem jen pro vaši kariéru. Podle specialisty na neuroleadership Vladimíra Tuky ho lze využít i v běžných životních situacích. O příkladech i o škole koučů Results Coachec, hovořil Tuka v druhé části našeho miniseriálu o koučinku.

Další díly pořadu

 Koučování nemusí najít uplatnění jen v práci, byznyse nebo politice, ale i v běžném životě. „Koučovací dovednosti a koučovací přístup můžeme uplatňovat kdekoliv, kde potřebujeme ovlivnit druhé, aby oni sami dělali nějaké věci a chtěli je dělat,“ říká Tuka na rádiu Zet.

Tuka nicméně upozorňuje, že jej nelze aplikovat na všechny životní situace. Kdy jej zaručeně můžete použít, uvedl na příkladu. „Představte si typické scény v rodině. Manželka přijde domů, má hlavu plnou starostí a snaží se manželovi vykládat, co se v práci dělo. Obvyklá reakce je, že se manžel snaží dávat řešení. Manželka je běsná: ,Já ti to neříkám pro to, abys mi řekl, co mám dělat. Já chci, abys mi naslouchal‘. A manžel nerozumí. Pokud by přistupoval jako kouč, tak jí bude naslouchat a bude jí vlídně nabízet to, co slyší…Tohle kdyby nastalo, tak se vyhneme mnohým hádkám,“ řekl.

Koučování je dovednost

Jak už bylo řečeno v minulém dílu našeho miniseriálu, koučování je profese, které je třeba se naučit. Jedním z míst, kde se dovednosti koučování lze naučit, je mezinárodní škola Results Coachec. „Specifikum školy je, že ten náš koučink je brain based, tedy koučink podle mozku. Je to metoda, kdy pro své koučování vycházíte z poznatků neurovědy o fungování mozku. Vaše koučování je pak velmi efektivní a pomáhá vašim klientům lépe porozumět sám sobě,“ uvedl.

Kurz pro profesionální kouče trvá téměř půl roku. Results Coachec se ale také zaměřuje na širší veřejnost, a proto nabízí i kurzy koučování pro život a jiné.

 

 

Celý rozhovor se specialistou na neuroleadership Vladimírem Tukou si můžete poslechnout v playeru výše. Ostatní příspěvky na téma koučink si můžete přečíst zde.

Více informací na http://www.brainbased.cz

Koučink lze uplatnit i v obyčejném životě, vyhnete se řadě hádek Foto: shutterstock.com - ilustrační foto

reklama

Další články

  1. NATO a finance. Kdo kolik platí?

    Byznys ·

    Severoatlantická aliance (NATO) a členské závazky vůči ní se díky novému americkému prezidentovi Donaldu Trumpovi se v poslední době stávají ožehavým tématem. Znovu to…

Youradionews.cz

Web Zet.cz se mění na Youradio News.

Postupně rozšiřujeme naše zaměření a obsah zpravodajství a přidáváme další funkce. Informace o vysílání rádia ZET najdete na www.radiozet.cz.